הוכרזה: macOS Monterey – עם יכולות שיתוף משופרות בין מכשירים ומשתמשים

מערכת macOS Monterey (מקור אפל)

במהלך כנס המפתחים WWDC 2021 הציגה אפל את הדור הבאה של מערכת ההפעלה MacOS למחשבים, ה-macOS Monterey. גרסת מערכת ההפעלה החדשה כוללת פיצ’רים דוגמת Universal Control לעבודה חלקה ופשוטה יותר בין מכשירי אפל השונים עם סט בודד של מקלדת ועכבר ו-SharePlay, המאפשר למשתמשים לעבוד, לשמוע מוזיקה או לראות סרטים ביחד דרך ה-FaceTime.

מערכת ה-macOS Monterey החדשה מחליפה את macOS Big Sur שהוצגה לפני שנה, כאשר הפעם אפל שמה דגש גדול במיוחד על יכולות העבודה עם מכשירי אפל מרובים או עם משתמשים אחרים בזכות פיצ’רים דוגמת ה-Universal Control, המאפשר לעבוד עם ה-iPad, Mac ו-Macbook עם מקלדת ועכבר בודדים העוברים באופן אוטומטי בין המכשירים השונים, בנוסף ליכולת לגרור ולהעביר קבצים ביניהם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מערכת ה-macOS Monterey החדשה מגיעה עם גרסה משופרת של ה-FaceTime לביצוע שיחות בין אנשים עם איכות שמע משופרת בזכות טכנולוגיית ה-Spatial Audio ששולבה בה. משתמשים יוכלו להשתמש ב-SharePlay בזמן שיחת ה-FaceTime על מנת לעבוד יחד עם שיתוף המסך, לשמוע ביחד מוזיקה, לראות ביחד סדרות וסרטים ועוד על מנת ליצור חוויה משותפת. ה-FaceTime לא יוגבל עוד רק למשתמשי מוצריה של אפל ויהיה זמין גם למשתמשי ווינדוס ואנדרואיד בגרסה לדפדפן.

צפיה משותפת בסדרות דרך Facetime (מקור אפל)

הגרסה החדשה של macOS מגיעה עם מגוון שיפורים לדפדפן ה-Safari של אפל, שיהיו זמינים גם במערכות ה-iOS ו-iPadOS החדשות. אפל עדכנה את עיצוב סרגל הכלים של הדפדפן עם טאבים חדשים ונוחים יותר לשימוש, המאפשרים לרכז טאבים יחדיו לשימוש נוח יותר עם היכולת לסנכרן אותם בין ה-Mac, iPhone ו-iPad.

קבוצת טאבטים בדפדפן הסאפרי (מקור אפל)

פיצ’ר ה-Shortcuts, שמוכר למשתמשי iPhone ו-iPad, ומאפשר ליצור קיצורי דרך יעודיים לביצוע פעולות מרובות יחדיו, מגיע בגרסה החדשה ל-macOS, כאשר ה-Shortcuts משולבים ברחבי כל המערכת, מה שמאפשר לגשת אליהם ישירות מתוך סרגלי הכלים, ה-Finder או אפילו להפעיל אותם קולית באמצעות Siri.

ה-Shortcuts מגיעים ל-macOS (מקור אפל)

המערכת החדשה כוללת בתוכה גם תמיכה במגוון הפיצ’רים החדשים אותם אפל הציגה עם מערכת ה-iOS 15 בהם ענן ה-iCloud Plus המשודרג, יכולות שמירה על פרטיות חדשות, זיהוי טקסט Live Text חכם ועוד.

זמינות macOS Monterey

מערכת ה-macOS Monterey החדשה זמינה מהיום למפתחים, עם צפי להשקת גרסת בטא פומבית בחודש הבא.

דגמי המק שיתמכו במערכת ההפעלה החדשה כוללים את:

  • מחשבי Macbook מגרסת 2016 ומעלה.
  • מחשבי Macbook Air מגרסת 2015 ומעלה.
  • מחשבי Macbook Pro מגרסת 2015 ומעלה.
  • מחשבי Mac Mini מגרסת 2014 ומעלה.
  • מחשבי iMac מגרסת 2015 ומעלה.
  • מחשבי iMac Pro מגרסת 2017 ומעלה.
  • מחשבי Mac Pro מגרסת 2013 ומעלה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים