שובר קופות: מהיר ועצבני 9 מחזיר את הקהל לבתי הקולנוע

ג'ון סינה ו-וין דיזל מתוך ג’ון סינה ו-וין דיזל מתוך “מהיר ועצבני 9” (באדיבות Tulip Entertainment)

אחרי יותר משנה של סגירות בתי קולנוע, דחיות סרטים וקהל שמהסס להגיע, אפשר להתחיל להגיד בזהירות שהקולנוע מתחיל לחזור. הסרט “מהיר ועצבני 9” (הביקורת שלנו כאן) ישב על המדפים וחיכה לעלות כפי שסרט אקשן מרשים אמור לעלות – על המסך הגדול, ולא במכירה לפלטפורמת סטרימינג בצפייה ביתית. ההימור אכן השתלם ושבר שיא קופתי לתקופת הפוסט-קורונה.

הסרט בכיכובו של וין דיזל צבר כ-270 מיליון דולר בקופות בעולם עוד טרם הגעתו לבתי הקולנוע בארה”ב, כאשר רוב הסכום מגיע מסין, שם גרף הסרט כ-203 מיליון דולר מאז פתיחתו. עם זאת, הסרט סבל מירידה משמעותית לאחר השבוע הראשון. בשבת הראשונה לעלייתו בסין הכניס הסרט 48 מיליון דולר, מספר שירד ל-9 מיליון בלבד בשבת של השבוע השני. מדובר בירידה של 81 אחוזים בשבוע אחד. הסיבה ודאי קשורה לביקורות השליליות למדי על הסרט, העומד כרגע על ציון של 73 אחוזים בלבד באתר Rotten Tomatoes.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בינתיים בסין הסרט דווקא הספיק לעקוף את “גודזילה נגד קונג” (Godzilla vs. Kong) שהחזיק בשיא הקופתי לסרט הוליוודי מאז תחילת הקורונה. הכל עדיין פתוח לחלוטין כמובן, שכן “מהיר ועצבני 9” טרם הגיע לאקרנים בארה”ב, שם הוא צפוי לעלות ב-25 ביוני.

כעת, כל העיניים נשואות לסרט אחר – “האלמנה השחורה” (Black Widow) של מארוול, שעל פי אתרי הקופות צפוי להביס את “מהיר ועצבני 9” בקלות. האתר Boxoffice Pro צופה כי הפתיחה של “האלמנה השחורה” בארה”ב תגיע לסכום של בין 65-90 מיליון דולר, בעוד הצפי של “מהיר ועצבני 9” הוא כ-62 מיליון. כלומר, 3 מיליון פחות מהסכום הנמוך ביותר שיכול להביא סרטם של מארוול בכיכובה של סקרלט ג’והנסון.

בינתיים בישראל, “מהיר ועצבני 9” בהחלט מסמן את החזרה של הקהל הישראלי לבתי הקולנוע. הסרט גרר מעל 150 אלף צופים שגדשו את האולמות במהלך סוף השבוע (חמישי-ראשון). מדובר בפתיחה הרביעית בגובהה אי פעם בישראל, והפתיחה הגדולה ביותר אי פעם לחודש יוני. כמו כן, ישראל רשמה את אחת מהפתיחות הגבוהות ביותר לסרט זה מחוץ לאסיה.

השוואת מפרטים