הכירו את iOS 15: מצב ריכוז

מצב פוקוס ב-iOS 15 (צילום: רונן מנדזיצקי)

מערכת ההפעלה iOS 15 תגיע בגרסתה הסופית לכלל המשתמשים רק מאוחר יותר השנה, ככל הנראה סביב חודש ספטמבר ולצד השקת הדור הבא של מכשירי האייפון, אך כבר בשלב זה ניתן להתקין גרסת בטא של המערכת על המכשירים התומכים, וזה בדיוק מה שעשינו.

הכירו את מצב הריכוז ב-iOS 15

בגרסה החדשה של מערכת ההפעלה שלה, לקחה אפל את מצב ה”נא לא להפריע” הוותיק והרחיבה אותו באופן משמעותי עם “מצב הריכוז” (Focus), שנועד לעזור לנו להתמקד בדברים החשובים שבאותה עת. התכונה החדשה מאפשרת לסדר מחדש את הדרך בה נתקשר עם המכשיר על פי הפעולות שאנו מבצעים באותו רגע, ובניגוד למצב הנא לא להפריע המקורי, הפעם ניתן יהיה להגדיר פרופילי שימוש שונים עם אפשרויות תקשורת שונות, כך שניתן יהיה להגדיר פרופיל התראות עבור “עבודה”, “חדר כושר”, “שנ”צ” או אפילו “מוטי” (השם לא ממש משנה, תבחרו מה שבא לכם).

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

תפריט ה”ריכוז” ב-iOS 15 ממוקם כחלק מתפריטי ההגדרות הראשיים באפליקציית ההגדרות של אפל, ובתוכו תמצאו:

 • הגדרת פרופילים למצבי ריכוז שונים
 • אפשרות שיתוף מצבי הריכוז עם מכשירים נוספים של אפל שבבעלותכם (אייפד, מק וכד’)
 • סטטוס ריכוז – מספק מענה אוטומטי שיתריע בפני מי שפונה אליכם בזמן שאתם במצב ריכוז, כדי שידע שלא קיבלתם את ההודעה באותו רגע.
 • שיחות טלפון – בחירה פרטנית או כללית שתאפשר לאנשים שבחרתם ליצור איתכם קשר באמצעות שיחת טלפון גם כשמצב הריכוז פעיל.

פרופילים למצב הריכוז

הפרופילים שתגדירו למצבי ריכוז יהיו דרך הגישה להפעלה שלהם, זו יכולה להתבצע במהירות דרך קיצור דרך הממוקם במרכז הבקרה. לחיצה על “מצב ריכוז” במרכז הבקרה תציג בפניכם את מצבי הריכוז השונים שהגדרתם, להפעיל מצב ריכוז מסוים לזמן מוגבל (לשעה, עד הערב, לפי מיקום וכו’), וגם תאפשר לכם להגדיר מצבי ריכוז חדשים ולהיכנס להגדרות של כל אחד ממצבי הריכוז.

ההגדרות של כל מצב ריכוז כוללות לא מעט אפשרויות, ובהן:

 • אנשים – תוכלו לבחור רשימה של אנשים מתוך אנשי הקשר מהם תוכלו להמשיך ולקבל עדכונים גם כאשר מצב הריכוז פעיל.
 • יישומים – תוכלו לבחור רשימה של אפליקציות מתוך אלו המותקנות על המכשיר, מהן תוכלו להמשיך ולקבל עדכונים גם כאשר מצב הריכוז פעיל.
 • עדכונים רגישים לזמן – הפעלה או כיבוי מהיר להגדרות של “אנשים” ו”יישומים”.
 • שיתוף סטטוס ריכוז – הפעלה או כיבוי מהיר של שיתוף היותכם במצב ריכוז פעיל עם יישומים רלוונטים שהגדרתם ב”סטטוס הריכוז” בתפריט הראשי של “מצב ריכוז”.
 • מסך הבית – מאפשר הסתרה של תגי עדכונים המופיעים לצד אפליקציות בעמודי הבית במכשיר. בנוסף, ניתן להתאים פריסת עמודים יעודית עבור כל מצב ריכוז, כך שתוכלו לסדר עמודי בית עם אפליקציות לכל מצב ריכוז בנפרד, ולבחור רק את עמוד הבית עם אפליקציות אלו כאשר מצב הריכוז יופעל.
 • מסך הנעילה – מאפשר עמעום של מסך הנעילה בהפעלת מצב ריכוז וגם הפעלה או כיבוי של הצגת התראות במסך הנעילה כאשר מצב הריכוז פעיל.
 • הפעלה אוטומטית – ניתן להגדיר הפעלה וכיבוי אוטומטיים של מצב ריכוז לפי שעה, מיקום ואפילו לאחר הפעלה של אפליקציה במכשיר.
הגדרת אוטומציה למצבי פוקוס ב-iOS 15
הגדרת אוטומציה למצבי פוקוס ב-iOS 15
 • מצב ריכוז משחק – הגדרה פרטנית עבור מצב ריכוז משחק, המאפשרת להפעיל את מצב הריכוז למשחקים כאשר תחברו שלט אלחוטי כדי לשחק במכשיר.
 • מצב ריכוז בזמן נהיגה – הגדרה פרטנית עבור מצב ריכוז בזמן נהיגה, המאפשרת להפעיל את מצב הריכוז למשחקים כאשר זוהתה תחילת נסיעה אפשרית ברכב. לאחר הוספת הפרופיל, יופיע תפריט במסך מצב הריכוז הראשי שיאפשר בחירה בין הפעלה אוטומטית, ידנית או בחיבור המכשיר לבלוטות’ או CarPlay ברכב.
 • מצב ריכוז כושר – אפשרות הפעלה אוטומטית עם תחילת אימון דרך שעון Apple Watch.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים