הוכרזו: MediaTek Helio G96/88 – צמד מערכות שבבים חדשות לשוק הביניים

MediaTek Helio

מדיה-טק (MediaTek), יצרנית מערכות השבבים הטיוואנית, הכריזה על ה-Helio G96 ו-Helio G88, צמד מערכות שבבים חדשות למכשירי סלולר המציעות תמיכה במסכים בעלי תדר רענון גבוה יותר של 120Hz ו-90Hz, בהתאמה, יחד עם תכונות נוספות דוגמת טכנולוגיית ה-HyperEngine 2.0 Lite של החברה לשיפור ביצועי משחקים בסלולר.

בזמן שמדיה-טק מצליחה לעבור לקדמת הבמה בתחום פיתוח מערכות השבבים לסלולר עם הפיכתה ליצרנית הגדולה ביותר בתחום ב-2020, החברה לא זונחת לגמרי את סדרת שבבי ה-Helio הוותיקה לטובת סדרת מערכות השבבים החדשה שלה, Dimensity, מה שמביא לנו את צמד מערכות השבבים החדשות בסדרת ה-Helio מדגם ה-Helio G96 ו-Helio G88, אליהן ניתן להתייחס כדגמים המחליפים של ה-Helio G95 ו-Helio G85, בהתאמה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מערכת השבבים Helio G96 מגיעה בתצורת מעבד של 6+2 ליבות, בדומה ל-G95, עם צמד ליבות Cortex-A76 חזקות בתדר 2.05GHz ו-6 ליבות Cortex-A55 חלשות יותר, כאשר באופן מעניין החברה הורידה את רמת השבב הגרפי מ-Mali-G76 MC4 ב-G95 ל-Mali-G57 MC2. עם זאת, הפלטפורמה החדשה מציעה תמיכה משופרת במסכי +Full HD בתדר רענון גבוה יותר של 120Hz ומצלמה של 108 מגה-פיקסל, זאת בנוסף למודם LTE מסוג Cat 13, מהיר יותר מזה שאפשר היה למצוא ב-G95, ותמיכה ב-Bluetooth 5.2.

MediaTek Helio G96 (תמונה: MediaTek)

לעומת ה-G96, השינויים ב-G88 מול ה-G85 קטנים יותר, כאשר שני השבבים משתמשים בתצורת ליבות 6+2, עם צמד ליבות Cortex-A75 חזקות בתדר של 2GHz בנוסף לשש ליבות Cortex-A55 חסכוניות ושבב גרפי מדגם Mali-G52 MC2. ההבדל בין הדגמים מגיע בעיקר בתמיכה במסכי +Full HD בתדר רענון גבוה יותר של 120Hz לעומת 60Hz בדור הקודם ובמצלמה משודרגת של 64 מגה-פיקסל.

MediaTek Helio G88 (תמונה: MediaTek)

מדיה-טק לא מסרה באילו מכשירים נזכרה לראות את מערכות השבבים החדשות.

בעוד שהן לא מגיעות עם תמיכה ברשתות הדור החמישי, צמד הפלטפורמות G88 ו-G96 וסדרת ה-Helio G כולה לא צפויים להיעלם בזמן הקרוב, כאשר עדיין קיים צורך בפתרונות בתקציב נמוך יותר עם ביצועים גבוהים, דבר שניתן לראות לאור קצב הגידול של החברה המתמחה בעיקר במערכות השבבים לשוק הביניים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים