העדכון האחרון לאייפון מסיר את כתמי הצילום מהתמונות, אבל יש לזה קאץ’

iPhone 12 Mini (צילום: רונן מנדזיצקי) iPhone 12 Mini (צילום: רונן מנדזיצקי)

כבר חלפו חודשיים מאז אפל הציגה לעולם את מערכת ההפעלה iOS 15 לאייפונים שלה, ובגרסת הבטא הרביעית ששחררה החברה משתמשים מגלים כי הוטמע אלגוריתם למחיקת הפלייר (flare) הנוצר בעת צילום מול מקור אור ישיר. הבהקת עדשה קיימת בכל מצלמה במידה מסוימת, אך בסדרת האייפון 12 יותר ויותר משתמשים נתקלים בכך במערך הצילום.

על מנת לפתור את בעיית החומרה באמצעות פתרון תוכנתי, נראה כי אפל הטמיעה בגרסת ה-iOS 15 Beta 4 אלגוריתם עיבוד אוטומטי המסיר באופן חכם את הכתמים הלא רצויים מהתמונות שלכם. את הגילוי הזה מצא משתמש בפורומים של Reddit, אשר צילם תמונה רגילה, וכשצפה בתמונה החיה (Live Photo) אותה האייפון מצלם באופן אוטומטי, ראה שיש כתם שכלל לא מופיע בתמונה הסופית.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

משתמשים נוספים בדקו את הנושא בעצמם והבחינו בכך שלא מדובר בהסרה גורפת של כל flare בצילום, אלא רק של כתמים מסוימים, ובעיקר כאלו הנוצרים משמש ישירה ולא בהכרח מתאורה ביתית. מה שאומר שאם חשבתם שהעדכון יפתור לכם את הבעיה בכל התמונות, לצערנו לא מדובר בכך אלא בשיטה חכמה הבוחנת את התמונה ולהשערתנו מסירה את הכתם רק במידה והתוצאה הסופית יכולה לצאת ללא פגמים כתוצאה מההסרה.

כך או כך, מדובר בשיפור לא קטן לכל מערכי הצילום של האייפונים כיום אשר תומכים במערכת ההפעלה iOS 15, ועל פי המשתמשים, נראה כי הפיצ’ר החדש לא עובד על וידאו אלא רק על תמונות רגילות. כאמור, בסדרת האייפון 12 מדובר בבעיה חמורה יותר משאר האייפונים, כך שמדובר בחדשות משמחות למדי לבעלים של אייפונים בסדרה זו.

ניתן לקרוא עוד על מערכת ההפעלה iOS 15 בלחיצה כאן.

השוואת מפרטים