הוכרז: Qualcomm aptX Lossless – מוסיקה באיכות גבוהה בחיבור אלחוטי

קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על טכנולוגיית ה-Qualcomm aptX Lossless, גרסה חדשה לטכנולוגיית ה-aptX של החברה התומכת בהעברת אודיו באיכות גבוהה עם “דחיסה ללא אובדן” (Lossless), שתאפשר העברת אודיו באיכות CD בעבור משתמשים המעוניינים לשמוע אודיו באיכות גבוהה בצורה אלחוטית.

טכנולוגיית ה-aptX Lossless החדשה של קוואלקום מרחיבה למעשה את טכנולוגיית ה-aptX Adaptive, הדור האחרון של קודק העברת האודיו באיכות גבוהה של החברה, בו משתמשים מכשירים ואוזניות בעלי שבבי קוואלקום תואמים, כשהוא מגיע כחלק מ-Snapdragon Sound, מותג פתרונות האודיו של קוואלקום.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הטכנולוגיה החדשה של קוואלקום תתמוך בהעברת אודיו באיכות CD של 44.1kHz ב-16 ביט ובקצב של 1Mbps. הדגש הוא על ביצוע העברת האודיו בצורה אלחוטית באמצעות דחיסה בלבד וללא איבוד מידע (Lossless), כאשר החברה משווה את הקודק החדש לטכנולוגיית ה-LDAC של סוני להעברת אודיו באיכות גבוהה, המגיעה לקצב של 990kbps, ובהשוואה לקצב של 1.4Mbps לאודיו CD שאינו דחוס כלל.

טכנולוגיית ה-aptX Lossless (מקור קוואלקום)

טכנולוגיית ה-aptX Lossless החדש של קוואלקום צפויה להיות זמינה במהלך השנה הנוכחית, עם צפי השקת פתרונות אודיו תומכים במהלך 2022.

בעוד שקיימים קודקים להעברת אודיו באיכות גבוהה דוגמת ה-aptX HD של קוואלקום, הדגש העיקרי בטכנולוגיה החדשה הוא על פתרון Lossless שדוחס את הנתונים בלבד ולא מסיר מידע.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים