גוגל תאפשר האזנה למוסיקה ברקע בחינם לכל משתמשי YouTube Music

YouTube Logo תמונה: Google

האזנה ברקע (background listening) בשירות המוזיקה YouTube Music הייתה עד כה נחלתם של משתמשי הפרימיום בתשלום בשירות של גוגל (Google), אך כעת הכריזה החברה על פתיחת הפיצ’ר בעבור כלל המשתמשים, כאשר הראשונים שיהנו מכך יהיו המשתמשים בקנדה.

קשה למצוא היום מישהו שלא מכיר את פלטפורמת יוטיוב של גוגל, אליה נוסף שירות הזרמת המוזיקה YouTube Music שצבר לא מעט פופולריות בעצמו. בעוד שגם יוטיוב וגם יוטיוב מיוזיק זמינים בחינם למשתמשים בשילוב פרסומות, החברה מציעה גם את שירותי ה-YouTube Premium ו-YouTube Music Premium, גרסאות פרימיום בתשלום המגיעות עם פיצ’רים נוספים שלא קיימים בגרסה החינמית והבסיסית, בהם היכולת לנגן את הסרטונים ומוזיקה ברקע גם כאשר עוברים להשתמש באפליקציה אחרת בסלולר או כשהמסך כבוי לגמרי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עכשיו נראה כי החברה החליטה להפוך את פיצ’ר הנגינה ברקע לזמין בעבור כלל המשתמשים ב-YouTube Music, ללא צורך לרכוש מנוי פרימיום בתשלום, אשר עדיין מגיע עם פיצ’רים מתקדמים נוספים, בהם נגינת מוזיקה ללא פרסומות והיכולת להוריד את המוזיקה למכשיר על מנת לשמוע אותה במצב לא מקוון.

ניגון מוזיקה ברקע לכלל משתמשי YouTube Music (מקור יוטיוב)

פיצ’ר ה”האזנה ברקע” למשתמשים החינמיים של YouTube Music יהיה זמין למשתמשים בקנדה החל מה-3 בנובמבר, כאשר נכון להרגע אין צפי להגעת האפשרות החדשה למדינות נוספות.

היכולת להאזין למוזיקה או סרטוני יוטיוב ברקע עם מסך כבוי היא בין התכונות השימושיות ביותר שזמינות למשתמשי הפרימיום של יוטיוב, ובעוד שקיימים פתרונות עקיפים לביצוע ההאזנה ברקע, העובדה כי החברה מוסיפה את הפיצ’ר רשמית גם למשתמשים החינמיים בשירות המוזיקה מעידה על צעד גדול ומשמעותי.

השוואת מפרטים