הרוצח במסיכה חוזר בטריילר לסרט חדש בסדרת “צעקה”

הצעקה 5 (תמונה: Paramount Pictures)

25 שנים חלפו מאז חייה של סידני פרסקוט הפכו לסיוט מתמשך בסרט הראשון בסדרת “צעקה”, ונראה כי הדמות לעולם לא תחווה שקט. אולפני פרמאונט שיחררו את הטריילר הראשון לסרט החמישי בסדרה, שויתר על המספור וייקרא פשוט “צעקה” (Scream) – בדיוק כמו הסרט הראשון. על אף השם המאותחל, אין לטעות כי מדובר ברימייק. הסרט החדש הוא עדיין המשך ישיר של ארבעת קודמיו, עם כל הכוכבים המקוריים שחוזרים לסייע לדור חדש של צעירים שעומדים בפני מוות ודאי בידיו של הרוצח במסיכה.

העלילה תחזור אל העיירה וודסבורו, בה רוצח סדרתי חדש עוטה את המסיכה הקלאסית של “פני רוח” (Ghostface) ומתחיל לקטול צעירים במטרה להציף שוב את עברה המדמם של העיר. מסע הקטל תופס את תשומת ליבו של השוטר לשעבר דיואי (דיוויד ארקט) והוא מיד מזהיר את חברתו סידני (נב קמפבל) ואשתו לשעבר, גייל (קורטני קוקס), ומגייס אותם לעזור לתלמידי התיכון המפוחדים אשר זקוקים להדרכה מפני מי שחוו את הרוצח על בשרם פעם אחר פעם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הטריילר מיד מכניס אותנו לטוויסט מודרני על הסצינה הזכורה ביותר מהסרט המקורי – בה דרו ברימור מקבלת שיחת טלפון מלחיצה מהרוצח. הפעם, הצעירה החדשה שתופסת את מקומה מתעלמת מהשיחה כי מי בכלל עונה לטלפון קווי בימינו? אך זה לא עוזר לה, כיוון שהרוצח החדש שלנו יודע גם לשלוח הודעת טקסט. תקופת הסמארטפונים ממשיכה לעבוד לרעתה של הצעירה כאשר הרוצח מצליח לפרוץ לביתה דרך השתלטות על מנגון הבית החכם.

הסרט מגיע מאת הבמאים מאט בטינלי-אולפין וטיילר גילט, הצמד שיצר את סרט האימה המצליח “מי שעומד מאחורי” (Ready or Not) ב-2019. הם מחליפים בפעם הראשונה בסדרה את הבמאי המקורי ווס קרייבן שנפטר ב-2015. את התסריט כתב ג’יימס ונדרבילט (“ספיידרמן המופלא”, “וושינגטון על הכוונת”).

את הקאסט הצעיר יותר תוביל השחקנית ג’נה אורטגה (“את”), שלוהקה לאחרונה גם כוונסדיי בסדרה העתידית של משפחת אדמס מבית נטפליקס וטים ברטון. אליה יצטרפו ג’ק קווייד (“משחקי הרעב”, “הבנים”), מליסה בררה (“שכונה על הגובה”), דילן מינט (“13 סיבות”), מייקי מדיסון (“דברים טובים יותר”) וג’סמין סאבוי-בראון (“הנותרים”).

“צעקה” יצא לאקרנים בישראל ב-13 בינואר, 2022.

השוואת מפרטים