וואטסאפ מוסיפה את אפשרות ההצפנה מקצה לקצה לגיבויים בענן

הצפנה מקצה לקצה לגיבויים בווטאספ (מקור וואטסאפ)

וואטסאפ (WhatsApp) משחררת רשמית את שדרוג האבטחה החדש לאפליקציית המסרים המידיים הפופולרית בדמות אפשרות להצפנה מקצה לקצה EE2E (ר”ת end-to-end encryption) חדשה לגיבויים המועלים לשירותי הענן של גוגל ואפל, דבר ההופך את הגישה אליהם למאובטחת בהרבה מהמצב הנוכחי.

אחרי שהאפשרות להוספת הצפנה מקצה לקצה לגיבויים נחשפה מוקדם יותר השנה בעדכון בטא של וואטסאפ, החברה החליטה להוסיף הצפנה מקצה לקצה לגיבוי השיחות וההודעות, בדומה להצפנה הקיימת בשיחות בין האנשים באפליקציה, דבר אשר באופן פוטנציאלי ימנע מגורמים זרים לגשת למידע הקיים בגיבוי המאוחסן בענן.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עם הפעלת האפשרות החדשה משתמשים ידרשו להוסיף סיסמה לגיבויים, אותה הם יתבקשו להכניס בכל פעם שיבצעו שחזור, או לחילופין להשתמש במפתח הצפנה אותו האפליקציה מייצרת באורך של 64 תווים. בין אם בחרתם בסיסמה או במפתח ה-64 תווים, עם הפעלת ההצפנה לא תוכלו יותר לגשת לגיבוי ולשחזר אותו ללא הסיסמה או המפתח, כאשר גם החברה עצמה לא תוכל לסייע לכם בנושא.

הצפנה מקצה לקצה לגיבויים בווטאספ (מקור וואטסאפ)

האפשרות להפעיל הצפנה מקצה לקצה לגיבויים בוואטסאפ תהפוך להיות זמינה לכלל המשתמשים במהלך השבועות הקרובים עם עדכון האפליקציה באייפון ובאנדרואיד.

הוספת שכבת אבטחה נוספת למידע האישי שלנו בוואטסאפ היא דבר חשוב, אך עם זאת חשוב להדגיש בצורה ברורה מאוד את החיסרון בדמות חוסר היכולת לשחזר את המידע במידה ומאבדים את הסיסמה אליה.

כיצד להפעיל או לכבות את ההצפנה מקצה לקצה בגיבויים

במידה ואפשרות ההצפנה לקצה לגיבויים זמינה בגרסת הוואטסאפ המותקנת לכם במכשיר, אפשר להפעיל או לכבות את ההצפנה במספר צעדים פשוטים:

להפעלת גיבוי מוצפן מקצה לקצה:

  1. היכנסו אל הגדרות.
  2. הקישו על צ’אטים > גיבוי צ’אטים > גיבוי מוצפן מקצה לקצה.
  3. הקישו על הפעלה, ולאחר מכן פעלו בהתאם להנחיות כדי ליצור סיסמה או מפתח הצפנה.
  4. הקישו על סיום והמתינו עד ש-WhatsApp תכין גיבוי המוצפן מקצה לקצה.

לביטול גיבוי מוצפן מקצה לקצה:

  1. היכנסו אל הגדרות.
  2. הקישו על צ’אטים > גיבוי צ’אטים > גיבוי מוצפן מקצה לקצה.
  3. הקישו על כיבוי.
  4. הזינו את הסיסמה.
  5. אשרו שאתם מעוניינים לכבות את הגיבוי המוצפן, באמצעות לחיצה על כיבוי.

דגש חשוב מאוד – לא ניתן לשחזר את הגיבוי במקרה שבו תאבדו/תשכחו את הסיסמה או מפתח ההצפנה. וואטסאפ לא תוכל לאפס את הסיסמה או לשחזר את הגיבוי עבורכם.

השוואת מפרטים