וואטסאפ עובדת על הוספת הצפנה מקצה לקצה לגיבוי השיחות

אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

וואטסאפ (WhatsApp) עובדת שדרוג האבטחה של האפליקציה עם הוספת הצפנה מקצה לקצה (end-to-end encryption) לגיבויים של המידע באפליקציה לשירותי הענן של גוגל ואפל, זאת בניגוד למצב הנוכחי, כך מעיד דיווח חדש של אתר WABetaInfo הידוע בחשיפות שלו לתכונות חדשות בוואטסאפ, לאחר שנוספה אפשרות להפעלת גיבוי מוצפן בגרסת הבטא של הוואטסאפ לאנדרואיד.

נושא פרטיות המידע של המשתמשים עלה לא מעט בשנה האחרונה לאור ההחלטה של וואטסאפ בתחילת 2021 לשתף חלק מהמידע של המשתמשים עם פייסבוק, החלטה שבוטלה לגמרי בסוף חודש מאי. בעוד שכיום החברה מציעה רמת אבטחה גבוהה יחסית לשיחות המשתמשים עם הצפנה מקצה לקצה, למעשה קיימת מגבלה שרבים לא שמו לב אליה. ההצפנה מקצה לקצה זמינה ופעילה רק על השיחות בין האנשים ולא על הגיבויים אותם מעלה וואטסאפ לענן, דבר המשאיר באופן פוטנציאלי את המידע של המשתמשים חשוף בענן.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

גרסה הבטא החדשה של וואטספ, בגרסה 2.21.15.5, החלה האפליקציה להציע למשתמשים לבחור ולהצפון את הגיבויים שלהם בענן, דבר שיוכל לעזור מאוד על אבטחת המידע שלהם. עם הפעלת ההצפנה מקצה לקצה בגיבויים החדשים בוואטסאפ, ידרשו המשתמשים להוסיף סיסמה לגיבויים, אותה הם יתבקשו להכניס בכל פעם שיבצעו שחזור, או לחילופין להשתמש במפתח הצפנה אותו האפליקציה מייצרת באורך של 64 תווים.

אפשרות הצפנת גיבויים בוואטסאפ (מקור WABetaInfo)

פיצ’ר הצפנת הגיבוי החדש עליו עובדת וואטסאפ ישדרג את ההגנה על המידע של המשתמשים בענן עליו מגובה המידע, אך יחד עם זאת קיים “חיסרון” קל בדמות העובדה שללא הסיסמה או מפתח ההצפנה לא תהיה גישה לגיבוי ולא תהיה אף דרך לעזור למשתמשים במידה וישכחו או יאבדו אותם.

השוואת מפרטים