החל מפברואר: וואטסאפ תשתף את המידע שלכם עם פייסבוק

וואטסאפ (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) וואטסאפ (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

משתמשי וואטסאפ (WhatsApp) ברחבי העולם החלו לקבל הודעת עדכון באפליקציה למדיניות הפרטיות של החברה, המשנה את הסטטוס הקיים וקובעת למעשה כי למשתמשים אין ברירה אלא להסכים לשתף את המידע שלהם עם פייסבוק במידה והם רוצים להשתמש באפליקציה, שינוי שיכנס לתוקף החל מה-8.2.21.

בזמן שחברת פייסבוק רכשה את וואטסאפ בשנת 2014, רבים מהמשתמשים חששו שהרשת החברתית תנצל את כמויות המידע הגדולות של וואטסאפ לצרכים שלה, דבר שלא קרה בפועל עד לשינוי מדיניות הפרטיות באוגוסט 2016, שהודיע רשמית על שיתוף המידע בין החברות, אך אפשר למשתמשים לבטל באופן ידני את האפשרות הזו. כעת, עם עדכון מדיניות הפרטיות החדש מה-4 בינואר, האפשרות הזו הופכת להיות ללא רלוונטית, או במילים אחרות: “הסכימו למדיניות הפרטיות החדשה או אל תשתמשו בוואטסאפ.”

מעבר על מקטע “המידע שאתם מספקים” במדיניות הפרטיות המעודכנת מספק רשימה מלאה של פרטי המידע השונים להם יש לחברה גישה, בהם:

  • פרטי החשבון שלכם (מס’ טלפון ושם פרופיל)
  • הודעות משתמש במצבים ספציפיים בהם הם לא יכולים לעבור ישירות לצד השני, אלא מאוחסנות זמנית על שרתי החברה
  • אנשי קשר
  • סטטוס משתמש
  • עסקאות ונתוני תשלומים שמבוצעים דרך וואטסאפ
  • שירות לקוחות ותקשורת אחרת מספקים
  • מידע טכני על המכשיר ממנו המשתמש מתחבר, לרבות כתובת ה-IP והמיקום שלו במידה ומופעל מיקום

ניתן לקרוא את הנוסח המלא באתר וואטסאפ.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עדכון מדיניות אבטחה וואטסאפ (מקור XDA)

קשה לומר באמת כי שינוי המדיניות החדש לא היה צפוי וידוע מראש, כאשר הוא מגיע כחלק מהמהלך הרחב יותר של פייסבוק לשלב בין אינסטגרם, מסנג’ר ו-וואטסאפ. מדובר באחד מהנושאים העיקריים לעזיבת יאן קום (Jan Koum), אחד ממייסדי וואטסאפ, שהתנגד לשיתוף המידע בין החברות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים