אפל תשיק את מערכת ההפעלה MacOS Monterey ב-25.10

macOS Monterey תמונה: Apple

מייד לאחר שהציגה מעבדים ומחשבי מקבוק פרו חדשים באירוע שערכה אמש, חשפה אפל גם את תאריך ההשקה של מערכת ההפעלה הבאה למחשביה, MacOS Monterey, זו תושק באופן רשמי ביום שני ה-25.10, ותגיע לכלל המשתמשים במערכות התומכות בגרסה החדשה.

מחשבים התומכים ב-macOS Monterey

מערכת ההפעלה macOS Monterey תהיה זמינה החל מה-25.10 עבור מחשבי המק הבאים:

  • מחשבי Macbook מגרסת 2016 ומעלה.
  • מחשבי Macbook Air מגרסת 2015 ומעלה.
  • מחשבי Macbook Pro מגרסת 2015 ומעלה.
  • מחשבי Mac Mini מגרסת 2014 ומעלה.
  • מחשבי iMac מגרסת 2015 ומעלה.
  • מחשבי iMac Pro מגרסת 2017 ומעלה.
  • מחשבי Mac Pro מגרסת 2013 ומעלה.

מה חדש ב-macOS Monterey

בגרסה החדשה שלה למערכת ההפעלה המיועדת למחשבי המק אפל מציעה יכולות עבודה מורחבות עם מכשירים מרובים של החברה בעזרת ה-Universal Control, המאפשר לעבוד עם ה-iPad, Mac וה-Macbook עם מקלדת ועכבר בודדים העוברים באופן אוטומטי בין המכשירים השונים, בנוסף ליכולת לגרור ולהעביר קבצים ביניהם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שיחות FaceTime במערכת ה-macOS Monterey תגיע בתוספת איכות שמע משופרת בזכות טכנולוגיית ה-Spatial Audio ששולבה בה, כאשר תכונת ה-SharePlay תאפשר לעבוד יחד עם שיתוף המסך, לשמוע ביחד מוסיקה ולראות ביחד סדרות וסרטים על מנת ליצור חוויה משותפת. כמו כן, שיחות FaceTime לא יוגבלו רק למשתמשי משפחת המוצרים של אפל ויהיהו זמינות גם למשתמשי ווינדוס ואנדרואיד בגרסה לדפדפן.

דפדפן ה-Safari מקבל עדכון בעיצוב סרגל הכלים של הדפדפן עם טאבים חדשים, המאפשרים לרכז אותם יחדיו לשימוש נוח יותר עם היכולת לסנכרן אותם בין ה-Mac, iPhone ו-iPad. עם זאת, העיצוב החדש יהיה זמין רק בהפעלה פרטנית לאחר העדכון ל-macOS Monterey, כשבאפל בחרו לחזור לתצוגת ברירת מחדל של העיצוב הישן בשלב זה.

פיצ’ר מוכר ממערכות ההפעלה של אפל לאייפון ולאייפד יעשה דרכו גם למחשבי המק בגרסה החדשה. Shortcuts מאפשר ליצור קיצורי דרך יעודיים לביצוע פעולות מרובות יחדיו, וקיצורי הדרך האלה משולבים ברחבי כל המערכת, מה שמאפשר לגשת אליהם ישירות מתוך סרגלי הכלים, ה-Finder או אפילו להפעיל אותם קולית באמצעות Siri. המערכת החדשה כוללת בתוכה גם תמיכה במגוון הפיצ’רים החדשים אותם אפל הציגה עם מערכת ה-iOS 15, בהם ענן ה-iCloud Plus המשודרג, יכולות שמירה על פרטיות חדשות, זיהוי טקסט Live Text חכם ועוד.

השוואת מפרטים