הרכב החשמלי הראשון של שיאומי צפוי להגיע בתחילת 2024

שלט שיאומי צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

שיאומי (Xiaomi) תשיק את הרכב החשמלי הראשון שלה בחציון הראשון של 2024, כך עולה משיחת משקיעים שנערכה השבוע לפי פרסום של רויטרס, בה מסר מנכ”ל החברה את הצפי הנוכחי לכניסת החברה לשוק הרכבים החשמליים.

הרצון של שיאומי להיכנס לשוק הרכבים החשמליים הוא לא דבר חדש, כאשר מוקדם יותר השנה היא התחייבה להשקיע כ~10 מיליארד דולר בפיתוח בתחום, כאשר עכשיו אנו מקבלים צפי למכונית החשמלית הראשונה של החברה, שתגיע מחברת Xiaomi EV, חטיבת הרכבים החשמליים של שיאומי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

המידע החדש והרשמי מגיע משיחת משקיעים שנערכה השבוע, בה חשף מנכ”ל שיאומי, ליי ג’ון (Lei Jun), שמשמש גם כמנכ”ל פעילות הרכבים החשמליים של החברה, כי הרכב החשמלי הראשון של החברה יגיע לייצור המוני כבר בחציון הראשון של 2024, דבר שמצביע באופן עקיף גם על כך שהחברה אולי תציג את הרכב כבר במהלך 2023 לפני המעבר לייצור המוני.

תחום הרכבים החשמליים נהיה לזירת המלחמה החדשה בין יצרניות הסלולר הגדולות בשוק. הרכב חשמלי של שיאומי צפוי להגיע לשוק באותה השנה בה אפל צפויה להציג את ה-Apple Car, כאשר שתי החברות יאלצו להילחם עם מותגי רכב חשמליים חזקים יותר בשוק, דוגמת טסלה.

אין ספק כי תחום הרכבים החשמליים עובר מהפכה לא קטנה בשנים האחרונות עם הפיכת הרכבים החשמליים למוצר מיינסטרים, כאשר בתחילת השנה הגיעה טסלה לישראל בנוסף לחברות ומותגי רכב חשמליים אחרים.

השוואת מפרטים