גאדג’טי מסקר: Jabra Elite 3 – איכות שמע גבוהה במחיר נמוך

אוזניות Jabra Elite 3 (צילום: רונן מנדזיצקי) אוזניות Jabra Elite 3 (צילום: רונן מנדזיצקי)

השנה ביצעה ג’אברה שינוי בשמות שהיא נותנת לאוזניות האלחוטיות באמת (TWS) שלה, זאת כדי שנוכל להבין יותר בקלות את השוני בין הדגמים. אוזניות ה-Jabra Elite 3 הושקו לאחרונה בישראל, כשהן מגיעות עם תמיכה באיכות השמע הגבוהה שמספקת החברה, לצד חיי סוללה ארוכים, אך ללא סינון רעשים אקטיבי, מה שאיפשר לחברה לשמור על מחיר נמוך של כ-330 שקלים בלבד.

מה בקופסה?

 • אוזניות TWS מדגם Jabra Elite 3
 • קופסה נטענת לאחסון וטעינה של האוזניות עם חיבור USB-C
 • כבל USB-C ל-USB A לטעינה
 • מתאמי סיליקון לאוזניים בשלושה גדלים (כולל המתאם שקיים על האוזניות)
 • חוברת הדרכה
תכולת קופסה אוזניות Jabra Elite 3
תכולת קופסה אוזניות Jabra Elite 3 (תמונה: Jabra)

הפעלה ראשונה ושימוש שוטף

פעולת צימוד האוזניות למכשיר הטלפון פשוטה למדי והאוזניות זוהו דרך האפליקציה במהירות (דרך חיבור בלוטות’ 5.2), כאשר תפריט הופיע בחלק התחתון של האפליקציה וביקש לבצע את הצימוד, זאת בדומה למה שראינו בעבר עם אוזניות האיירפודס על גבי מכשיריה של אפל או אוזניות ה-Galaxy Buds על גבי מכשיריה של סמסונג.

עם סיום הצימוד, תוכלו לבחור האם תרצו להשתמש באוזניות בעוזרת קולית (גוגל אסיסטנט או אלקסה של אמזון במקרה של מכשירי אנדרואיד) או ב”ספוטיפיי”, מה שיאפשר ליצור קיצור דרך להפעלת האפליקציה של ספוטיפיי בלחיצה כפולה על הכפתור באוזניה השמאלית. תכונה זו מאפשרת להפעיל מוסיקה דרך האפליקציה גם בלי להוציא את הטלפון מהכיס.

כמו באוזניות אחרות של החברה, גם כאן השליטה בפעולות מבוצעת עם כפתור לחיץ הזמין בכל אוזניה, ולא באמצעות משטחי מגע הדורשים נגיעה קלה בלבד לצורך ביצוע פעולות שונות באוזניות. הלחיצה על כפתורי האוזניות לא דורשת הפעלת כח רב, כך שדחיפת האוזניה לתוך האוזן בזמן לחיצה על הכפתור היא מינימלית ואינה מציקה יתר על המידה בשימוש השוטף.

האוזניות עצמן מגיעות במבנה קומפקטי למדי המעוצב בצורה נוחה אשר לא מציקה באוזן גם בשימושים ארוכים יותר. הן תומכות בתקן IP55 לעמידות במים, מה שאומר שהן יסבלו השפרצות חזקות של מים ויהיו מסוגלות לעמוד בפני זיעה בזמן אימונים, אך הן לא מספקות עמידות ברמה הגבוהה ביותר, ולא ניתן להשאיר אותן מתחת למים לזמן ממושך.

האפליקציה

אפליקציית ה-Sound Plus של ג’אברה (Android\iOS) היא בין העשירות בתכונות בשוק האוזניות. לאחר הצימוד הראשוני של האוזניות ניתן למצוא בה בראש התפריט הראשי את מצב הסוללה של כל אוזניה בנפרד ואת אפשרות הפעלת מצב ה-HearThrough להאזנה לסביבה. האוזניות אינן כוללות סינון רעשים אקטיבי, אלא פסיבי בלבד, כך שהגדרה לסינון רעשים אינה קיימת באפליקציה במקרה של ה-Jabra Elite 3.

בנוסף, קיימת באפליקציה אפשרות לבחירה בין וידג’טים המאפשרים ביצוע פעולות שונות באוזניות, אך במקרה של דגם זה מדובר בוידג’ט הבודד של Music Presets, המאפשר הגדרה אוטומטית של רמות הצלילים לפי הגדרה כללית, למשל – הגברת בס, דגש על דיבור (לפודקסטים) ועוד.

לצד זאת, ניתן להפעיל דרך האפליקציה כלי לאיתור האוזניות, לבצע עדכוני קושחה ולקבל מידע על דרכי ההפעלה של האוזניות – לא תוכלו לשנות את הגדרות הכפתורים באוזניות ה-Jabra Elite 3, אך בחברה דואגים להציג את כל האפשרויות הזמינות להפעלה באפליקציה.

טעינה וחיי סוללה

חיי הסוללה המוצהרים על ידי ג’אברה עבור האוזניות עומדים על עד 7 שעות בטעינה אחת של האוזניות ועד 28 שעות בסה”כ יחד עם מארז הטעינה. המספרים בפועל די דומים להצהרות החברה, כאשר בשימוש באוזניות בעוצמת ווליום של כ-75% בממוצע, הצלחתי לקבל בין 6 ל-6 וחצי שעות שימוש על כל טעינה באמצעות מארז הטעינה. בנוסף, קיימת אפשרות תמיכה בטעינה מהירה, שתקנה כשעה של שימוש בטעינה של 10 דקות.

אוזניות Jabra Elite 3 (צילום: רונן מנדזיצקי)
אוזניות Jabra Elite 3 (צילום: רונן מנדזיצקי)

איכות השמע

דגם ה-Jabra Elite 3 מגיע עם דרייברי 6 מ”מ, בדומה לדגם ה-Jabra Elite 75t, עם דגש על עוצמת הבאס, ותמיכה בקודק ה-aptX של קוואלקום להעברת אודיו. עוצמת השמע גבוהה, אך כמו שקורה לרוב, יש כאן מנעד. במכשירי אייפון מצאתי עוצמת שמע גבוהה מאוד, כך גם במכשיריה של סמסונג ובדגמי דגל נוספים, אך במכשירים כמו ה-Poco X3 GT, ה-Oppo Reno6 או ה-Realme GT Master Edition העוצמה הגבוהה ביותר אינה מהמרשימות ביותר.

מפתיע מאוד הוא סינון הרעשים הפסיבי של האוזניות, זה מצליח לסנן הרבה מאוד רעשים החוצה גם ללא תמיכה בסינון אקטיבי. אומר זאת כך – אוזניות ה-Jabra Elite 7 Pro שכן מציעות סינון רעשים אקטיבי (סקירה עליהן בהמשך) עושות את העבודה טוב יותר, אך הפערים מתחילים להצטמצם, כאשר הדגש הגדול הוא על סינון הרעשים במהלך שיחות, שהשתפרו פלאים בשנים האחרונות.

איכות השמע של ה-Jabra Elite 3 גבוהה מאוד, עם דיוקים במנעד רחב של צלילים ובאסים עמוקים ומאוד מדוייקים. אם אתם אוהבים קצת יותר, אפשר גם להגביר את הבאסים באמצעות האפליקציה, אבל לא תמצאו שם שליטה מלאה באקוולייזר, אלא רק מצב “Bass Boost”.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Jabra Elite 3

אוזניות ה-TWS התקדמו באופן משמעותי עם השנים ולצד השפע הגדול של האוזניות שמוצע מטעם חברות רבות, אנו מקבלים גם גרסאות זולות יותר מחברות שפעם התמקדו אך ורק בשוק הפרימום. ה-Jabra Elite 3 מגיעות על מנת לספק את איכות השמע המצויינת של ג’אברה גם בטווח מחירים נמוך יותר והן עושות עבודה טובה מאוד בכך, עם סינון רעשים פסיבי שמספק את הסחורה, באסים עמוקים ומדוייקים ואפליקציה טובה שמאפשרת שליטה טובה יותר בפונקציות הזמינות באוזניות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מחיר: 329 ש”ח (שנתיים אחריות, יבואן רשמי ביקונקט)

לרכישה: KSP (צבעים: אפור כהה, בז’, סגול, אפור כהה)

מה אהבנו?

 • סינון רעשים פסיבי
 • איכות ועוצמת שמע
 • באסים מרשימים
 • אפליקציה עשירה בתכונות
 • תפעול האוזניות (בלחיצה)
 • נוחות באוזניים
 • עמידות במים IP55
 • תמיכה ב-AptX

ומה לא?

 • ללא אקוולייזר מלא באפליקציה
 • ללא טעינה אלחוטית של מארז הטעינה

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים