תכירו את TD Tech – הדרך החדשה של וואווי לעקוף את מגבלות הסחר של ארה”ב

מכשיר ה-TD Tech N8 Pro (מקור TD Tech)

מלחמת הסחר בין ארה”ב לסין גרמה בין השאר להכנסתה של וואווי (Huawei) ל”רשימה השחורה” (Entity List) של ארה”ב, המונעת מחברות למכור ציוד ולעשות עסקים במדינה, דבר שפגע באופן אנוש במכירות החברה מחוץ לסין. עם זאת, נראה כי החברה מצאה פתרון חדש בדמות חברת TD Tech, שתהיה זכיין חדש שלה ותמכור תחת המותג שלה את מוצרי וואווי השונים.

בשונה מהמכירה של מותג Honor, שהפך לחברה עצמאית ונפרדת מוואווי, הפעם מתכננת החברה למכור את המכשירים הרגילים שלה דרך TD Tech, שנוצרה למעשה כשיתוף פעולה בין וואווי ונוקיה עוד בשנת 2015 בתור יצרן סלולר מקומי העובד בעיקר עם חברת China Telecom הסינית.

כעת נראה כי וואווי משתמשת ב-TD Tech כזכיינית על מנת לעקוף את המגבלות שהוטלו עליה מטעם הממשל האמריקאי, כאשר TD Tech הציגה את מכשירי ה-TD Tech N8 Pro שמגיע כמיתוג מחדש של מכשיר ה-HUAWEI nova 8 Pro 5G. בהמשך, TD Tech צפויה להציג גרסה משלה ל-HUAWEI Mate 40E 5 שנצפה בהדלפה חדשה, ומכשירים נוספים של וואווי תחת מותג TD Tech.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הדלפת גרסת ה-TD Tech לנייד ה-Huawei Mate 40 Pro (מקור huaweicentral)

ההגבלות של ארה”ב על וואווי גרמו ללא מעט בעיות בעבור החברה, כאשר הראשית בהן היא חוסר היכולת שלה לעבוד עם חברות דוגמת TSMC, המייצרת את מערכות השבבים השונות, בהן Snapdragon של קוואלקום, דבר שגרם לה לעבור ולהשתמש ב-SMIC הסינית לייצור השבבים. מגבלה נוספת הגיעה דרך חסימתה מעבודה עם גוגל, כך שעל מכשירי החברה לא ניתן להציע את מערכת ההפעלה אנדרואיד יחד עם חנות האפליקציות והשירותים השונים של גוגל, להם דרישה מצד לקוחות החברה בשווקים הבינלאומיים.

הצעד של מכירת טכנולוגיה ל-TD Tech ,שצפויה למכור תחת השם שלה מגוון גדול של מכשירי וואווי הכוללים לא רק מכשירי סלולר אלא גם שעונים חכמים ועוד, עשוי לסלול את דרכה של וואווי חזרה לשוק הגלובאלי, אם כי בממשל האמריקאי עשויים לחסום את הפרצה על ידי הטלת מגבלות גם על הזכיין TD Tech בהמשך הדרך.

השוואת מפרטים