מכשיר ה-Galaxy A13 עשוי להיות הזול ביותר של סמסונג עם תמיכה ב-5G

Galaxy A13 5G (הדלפה: zouton.com / OnLeaks) Galaxy A13 5G (הדלפה: zouton.com / OnLeaks)

בסוף 2020 השיקה סמסונג בישראל את ה-Galaxy A12, מכשיר דור רביעי שהוצע במחיר של כ-700 שקלים והפך להיות בין הדגמים הזולים ביותר שמציעה החברה בסדרת הגלקסי שלה. כעת, כשאנו מתקרבים לסוף שנת 2021, נחשף הדור הבא בסדרה, ה-Galaxy A13, כשהוא עובר אישורים אחרונים לקראת ההשקה הצפויה, ואנו לומדים על כך שהוא צפוי לקבל שדרוג לתמיכה ברשתות סלולר מהדור החמישי (5G), לצד עדכונים נוספים.

מכשיר הגלקסי A13 נחשף במספר גרסאות המיועדות לשווקים שונים בעולם לאחר בדיקות לרכיב הבלוטות’ עימו יגיע, אך כולן מעידות על כך שישלב תמיכה בבלוטות’ 5.0. חשוב מכך, הבדיקות מאשרות את שמו של המכשיר יחד עם סימול המעיד על התמיכה שלו ברשתות הדור החמישי – Galaxy A13 5G.

לצד הוספת התמיכה ברשתות 5G, מציג מדריך משתמש של המכשיר שהודלף לאחרונה גם את עיצובו, יחד עם פרטים שונים על מפרטו הטכני, כאשר פרטים נוספים נוכל להשלים דרך הדלפות קודמות בהן הוזכר ה-Galaxy A13 5G.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מדריך למשתמש לדגם Galaxy A13 5G
מדריך למשתמש לדגם Galaxy A13 5G

בחלקו הקדמי של המכשיר אנו צפויים למצוא מסך IPS LCD בגודל 6.48 אינץ’, מעליו תופיע מגרעת קטנה בתצורת האות ‘V’ אשר בה תשולב מצלמת סלפי עם חיישן 8 מגה-פיקסל.

עד כאן הפרטים הטכניים של הדגם החדש דומים לאלו שראינו ב-Galaxy A12 לפניו, אף שהדגם החדש עשוי לקבל שדרוג בצד רזולוציית התצוגה מרמת +HD לרמת +Full HD, אך השינויים הגדולים צפויים להגיע מתחת למכסה, כאשר בסמסונג ככל הנראה יעברו למערכת השבבים Dimensity 700 עבור הגלקסי A13 5G, אשר מלבד התמיכה ב-5G מציעה שדרוג משמעותי בטכנולוגיית הייצור (מ-12nm בדור הקודם ל-7nm בדור החדש בסדרה), מה שצפוי להפוך את הדגם החדש לחזק וחסכוני יותר בחשמל.

מלבד זאת, אנו צפויים למצוא במכשיר זיכרון עבודה (RAM) בנפח 4 או 6 גיגה-בייט, אחסון על סך 64 או 128 גיגה-בייט וסוללת 5,000mAh הנטענת דרך חיבור USB-C. בצד הצילום מעידות ההדלפות על שיפורים שונים גם כן, כאשר המערך הראשי צפוי לכלול מצלמת 50 מגה-פיקסל ראשית שתחליף את מצלמת ה-48 מגה-פיקסל שהופיעה בדור הקודם, ולצידה ככל הנראה נמצא גם מצלמת 5 מגה-פיקסל לצילום תמונות בזווית רחבה וחיישן עומק ברזולוציית 2 מגה-פיקסל.

בהתחשב בכך שדגם ה-A12 הוצג סביב חודש נובמבר 2020, ניתן להניח כי נפגוש בהכרזה הרשמית על ה-A13 5G עוד לפני סוף השנה הנוכחית, אך בשלב זה לא חשפה סמסונג פרטים רשמיים בנושא.

השוואת מפרטים