דיווח: ה-Galaxy S22 Ultra יגיע עם מערך צילום בעל זוג חיישנים חדשים

Samsung Galaxy S22 Ultra (תמונה: frontpagetech) Samsung Galaxy S22 Ultra (תמונה: frontpagetech)

לאחר שראינו את עיצובו של ה-Galaxy S22 Ultra בתמונות הדמיה ותמונות חיות, אנחנו נחשפים עכשיו גם אל המפרט הטכני של מערך הצילום שיתמקם בגבו, ובעוד שזה יגיע ברזולוציות זהות לקודמו, החיישנים עצמם והעיבוד התוכנתי שמאחוריהם ישתפר משמעותית לעומת הדור הקודם. סמסונג תמשיך להשתמש במערך צילום מרובע עם דגם האולטרה הבא, כשהוא צפוי להיות גם דגם ה-S הראשון שיכלול עט סטיילוס מובנה בגופו.

את המידע החדש אנחנו מקבלים דרך הבלוגר Ice Universe, אשר מעיד כי סמסונג תמשיך לעשות שימוש בחיישן הנוכחי בייצור הביתי ברזולוציית 108 מגה פיקסל כחיישן ראשי, כשהיא לא משנה אף אחד ממאפייניו הטכניים אך כן עתידה לשפר אותו בדרך שאיננו יודעים כעת. על הנייר, נפגוש מצלמה ראשית זהה ברזולוציה המוזכרת לעיל, עם מפתח צמצם f/1.8, זווית צילום של 85 מעלות, גודל חיישן של 1/1.33 אינץ’ וגודל פיקסלים טבעי של 0.8 מיקרו-מטר.

החיישן המיועד לצילום בזווית רחבה גם הוא יהיה זהה, כשהוא מציע רזולוציה של 12 מגה פיקסל ומגיע בייצור של Sony, עם מפתח צמצם f/2.2, זווית צילום של 120 מעלות, גודל חיישן של 1/2.55 אינץ’ וגודל פיקסלים העומד על 1.4 מיקרו-מטר. מדובר במפרט טכני זהה לחיישן הנוכחי, כך שגם כאן השיפורים יהיו בגזרת התוכנה ולא בהכרח בגזרת החומרה. מנגד, זוג מצלמות הזום במכשיר כן מקבלות שינויים בחומרה ועוברות להשתמש בחיישנים חדשים.

זוג החיישנים המדוברים יגיעו גם הם בייצור של סוני, כששתיהן יציעו רזולוציה המסתכמת ב-10 מגה פיקסל ויאפשרו גישה לזום אופטי פי 3 ופי 10 בהתאמה. החיישן הראשון יתיר גישה אל זום אופטי פי 3, כשגודלו יעמוד על 1/3.52 אינץ’, עם גודל פיקסלים של 1.12 מיקרו-מטר, מפתח צמצם המסתכם ב-f/2.4 וזווית צילום של 36 מעלות. החיישן שאיתו יאפשר צילום בזום אופטי פי 10 כשגודלו זהה וכך גם גודל הפיקסלים, אך העברת האור תתבצע דרך מפתח צמצם f/4.9 וזווית הצילום תעמוד על 11 מעלות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים