פייסבוק משיקה גרסה מרובת משתתפים למשחק פק-מן

קהילת פק מן (תמונה: Meta / Facebook) קהילת פק מן (תמונה: Meta / Facebook)

בשנה שעברה השיקה פייסבוק את אפליקציית “פייסבוק גיימינג” שהציעה לאנשים לשחק יחדיו בתקופה בה כולנו היינו תקועים בבית בבידוד. כעת, מכריזה פייסבוק על משחק מולטיפלייר חדש שמטרתו ליצור קהילה שלמה של שחקנים וסטרימרים – והכל בעזרת הגיבור המוכר ביותר בתעשיית המשחקים: פק-מן.

פייסבוק תשיק את “קהילת פק-מן” (Pac-Man Community), דרכה נוכל לשחק במשחק האהוב יחד עם עד שלושה שחקנים אחרים, דרך אפליקציית פייסבוק גיימינג בסלולר או בדף הבית של פייסבוק במחשב. כחלק מהקהילה, נוכל לשחק עם חברים או להצטרף למשדרי סטרימינג של שחקנים אחרים. סטרימרים יוכלו אף להזמין את צופיהם לשחק יחד איתם דרך אופציית מיוחדת שתיקרא Play With Streamer. כך שנראה כי זהו הניסיון של פייסבוק להיכנס לשוק הזרמת המשחקים שנשלט כעת על ידי טוויץ’, מיקסר ויוטיוב.

המשחק אמנם מתבסס על פק-מן הקלאסי, אך מציע שלל אופציות חדשות. שחקנים יוכלו לבנות שלבים מקוריים בעצמם ולהקשות על שחקנים אחרים עם מסלולים ואתגרים קשים במיוחד. אופציה נוספת הנקראת בפשטות “Watch” תאפשר לנו לשבת ולצפות במשחק גם כאשר הסטרימר אינו בסביבה. אופציית הצפייה תהיה זמינה 24 שעות ביממה, וכאשר הסטרימר אינו בנמצא, המסך יציג משחק ללא שחקנים הנשלט על ידי המחשב – בדיוק כמו שמכונת הארקייד המקורית הציגה כשאף אחד לא שיחק.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אם אתם שואלים את עצמכם למה שנרצה לצפות במשחק אוטומטי של פק-מן, התשובה היא כי בניגוד למשחק הרפאים שהוצג במכונות הארקייד השוממות, הפעם תהיה לשחקן אופציה להתקיל את השחקן הוירטואלי על ידי שליטה בקצב המשחק. בהפעלת אופציית Watch, המפה הדו-מימדית תהפוך לגרסה תלת מימדית ובעזרת מד מהירות נוכל להגביר את מהירות התנועה של פק-מן או הרוחות הרודפות אחריו ולהקשות על השחקן. לאופציה זו ניתן יהיה גם להוסיף מפות מקוריות שיצרנו, ולבחון את קושי המשחקיות שלהן.

קהילת פק מן (תמונה: Meta / Facebook)
קהילת פק מן (תמונה: Meta / Facebook)

למי שפחות מתעניין באופציות החדישות והמודרניות ורוצה טעימה פשוטה יותר, פייסבוק תציע גם לשחק במשחק פק-מן הקלאסי בן ה-40 במלואו.

על הנייר, “קהילת פק-מן” נשמעת מאוד דומה למשחק המולטיפלייר “Pac-Man Live Studio” שצפוי לצאת לשירות טוויץ’ של אמזון בעתיד. גם המשחק הזה מציע בניית שלבים וסטרימינג של משחקים לצפייה, והוא הוכרז עוד במאי 2020. מחברת Bandai Namco, היוצרת את פק-מן, נמסר כי אין להם חדשות לגבי המשחק לטוויץ’, ונשאלת השאלה האם העסקה עם פייסבוק חרצה את גורלו. נכון לעכשיו חשבון הטוויטר של המשחק נסגר, וכך גם האתר הרשמי שלו ב-Amazon Games.

לחצו כאן למעבר למשחק בקבילת פק מן בפייסבוק

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים