גוגל תאפשר לשחק במשחקי אנדרואיד על ווינדוס ב-2022

לוגו Google Play תמונה: Google

חברת גוגל (Google) הפתיעה רבים במהלך אירוע ה-Game Awards 2021 עם ההכרזה על כך שמשחקים הזמינים בחנות שלה לפלטפורמת האנדרואיד יגיעו למערכת ההפעלה ווינדוס של מיקרוסופט במהלך 2022.

האפשרות להשתמש באפליקציות ומשחקי אנדרואיד על מערכת ההפעלה ווינדוס של מיקרוסופט אינה דבר חדש לגמרי, והיא הופיעה בעבר במספר דרכים, החל מאמולטורים דוגמת Bluestacks שאפשרו להריץ תוכנות אנדרואיד על ווינדוס, ועד ההכרזה של ווינדוס 11, בה חשפה מיקרוסופט את שיתוף פעולה עם אמזון ואינטל שמאפשר ליישומי אנדרואיד לרוץ בצורה מובנה על מערכת ההפעלה החדשה שלה.

במהלך אירוע המשחקים חשף גרג הארטל (Greg Hartrell), מנהל מוצר בגוגל למשחקים באנדרואיד ובגוגל פליי, כי “החל מ-2022 גיימרים יוכלו לחוות את המשחקים האהובים עליהם מה-Google Play ביותר מכשירים, עם מעבר חלק בין סלולר, טאבלט, כרומבוק ובקרוב גם במחשבי ווינדוס.

החברה לא חשפה מידע רב על האפשרות החדשה, מלבד העובדה כי המשחקים ירוצו באופן מקומ  ולא יוזרמו מרחוק, באמצעות אפליקציה ייעודית של גוגל למערכות ההפעלה ווינדוס 10 ו-11 של מיקרוסופט, שלא תדרוש אינטגרציה מיוחדת, בניגוד לפתרון של מיקרוסופט המיועד למערכת הווינדוס 11 בלבד.

גוגל לא מסרה תאריך יעד סצפיפי להשקת האפשרות להריץ משחקי אנדרואיד על ווינדוס, מלבד העובדה כי הדבר צפוי לקרות ב-2022.

נוכל להניח כי הצעד החדש של גוגל נועד לתת מענה למיקרוסופט, שבחרה לשתף פעולה עם אמזון המתחרה על מנת להביא את יישומי האנדרואיד למערכת הווינדוס, כאשר הפתרון של גוגל צפוי להיות עדיף לאור התמיכה לאחור במערכת הווינדוס 10 וללא הצורך בשילוב מיוחד במערכת ההפעלה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים