מתחילים לזוז: Oppo מציגה מצלמה אחורית נשלפת בסמארטפון

Oppo Retractable Camera (תמונה: Youtube / Oppo)

במסגרת אירוע ה-Oppo Inno Day שמתקיים בין התאריכים 14-15 לחודש, אנחנו מקבלים חידוש נוסף מבית Oppo המציג לנו סמארטפון עם מצלמה אחורית נשלפת. כבר ראינו בעבר מצלמות סלפי נשלפות שמאפשרות לנו להיפטר מהמגרעת שבחזית התצוגה, אך מצלמה אחורית נשלפת מגיעה עם סט יתרונות משלה, אך בזמן הקרוב איננו צפויים לראות מכשיר שנמכר לקהל הרחב עם הרעיון.

המצלמה הנשלפת אותה אופו מטמיעה במכשיר התצוגה שלה מגיעה ברזולוציית 50 מגה פיקסל ומשתמש בחיישן ה-IMX766 של סוני, אשר מגיע בגודל 1/1.56 אינץ’ ונמצא בשימוש במגוון מכשירי דגל כדוגמת ה-Oppo Find X3 Pro, ה-OnePlus 9 Pro ה-OnePlus 9RT ועוד. מדובר בחיישן המסוגל לספק תוצאות סופיות מעולות, אך אנחנו רואים אותו בעיקר במכשירי דגל וגם לאחרונה במכשירי ביניים עקב כך שהוא לא זול ומגיע בגודל שלא בהכרח מתאים למכשירים דקים.

ההישג אותו Oppo הצליחה להביא לנו במכשיר שלה מתבטא בכך שבאמצעות השימוש במנגנון הנשלף ומרחיק את החיישן מהעדשה, אנחנו מקבלים חיישן דגל המסוגל לצלם באורך מוקד טבעי של 50 מ”מ, כך שהוא מלכתחילה נמצא ביתרון משמעותי על מגוון חיישני הזום האופטי לסמארטפונים הנמצאים כיום בשוק. דרך שימוש בחיישן גדול אנחנו נהנים מצילומי פורטרייט מוארים ומפורטים יותר, יחד עם בוקה (Bokeh) טבעי שאינו מצריך שימוש בתוכנה נפרדת.

המנגנון בו החברה משתמשת עמיד בפני השפרצות ואבק אף על פי שהוא נע קדימה ואחורה, בעודו משלב ייצוב אופטי מובנה (OIS) ותמיכה בפוקוס אוטומטי. דרך השימוש במנגנון הזה, Oppo הצליחה לגרום לכך שגם החיישן הראשי וגם החיישן המשני יגיעו באותו הגובה ולא יבלטו בצורה שונה. מנגד, בכל פעם שנרצה להשתמש במצלמה הראשית נצטרך להמתין שהיא תצא החוצה כי במצב הטבעי שלה לא ניתן להשתמש בה. בעת נפילה, המכשיר יכניס באופן אוטומטי את המצלמה תוך 0.6 שניות בלבד למניעת פגיעה.

זמינות

כפי שציינו לעיל, הרעיון המוזכר של מצלמה אחורית נשלפת לא צפוי לפגוש אותנו בשוק בזמן הקרוב, אך Oppo כן מתכננת לשלב את הרעיון במכשיר לצרכן בעתיד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים