גאדג’טי מסקר: Duolink SpeakerBuds – אוזניות TWS ורמקול Bluetooth במוצר אחד

אוזניות/רמקול Duolink SpeakerBuds (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי) אוזניות/רמקול Duolink SpeakerBuds (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

רבים מחזיקים כיום אוזניות TWS אלחוטיות באמת כדי להאזין למוזיקה ולנהל שיחות, ולא פחות מכך אפשר למצוא לא מעט אנשים שמחזיקים גם ברמקול בלוטות’ אלחוטי כדי להאזין למוזיקה בבית או בחוץ. אבל למה צריך בעצם שני מוצרים נפרדים? זהו העיקרון העומד מאחורי רמקול/אוזניות ה-Duolink SpeakerBuds של חברת MPOW, המגיע בתור פתרון המשלב את שניהם במוצר אחד.

ה-Duolink SpeakerBuds הוא אחד ממוצרי האודיו המסקרנים ביותר שהגיעו לארץ בתקופה האחרונה. הוא מוגדר על ידי חברת MPOW בתור פתרון 3 ב-1 המשלב אוזניות TWS אלחוטיות ורמקול בלוטות’ בו ניתן להשתמש במצב מונו כיחידה אחת או סטריאו כאשר מפרקים אותו לשני חלקים. השאלה הגדולה היא עד כמה הוא הפתרון הזה שימושי ולמי הוא נועד.

אוזניות/רמקול Duolink SpeakerBuds (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)
אוזניות/רמקול Duolink SpeakerBuds (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב Duolink SpeakerBuds

בתור פתרון המשלב רמקול ואוזניות בלוטות’ ביחידה אחת, נתחיל מהדבר הראשון בו אנו נתקלים, ה-SpeakerBuds כרמקול. הרמקול מגיע בעיצוב מרובע עם פינות מעוגלות והגוף עשוי גומי נעים למגע המגיע במקרה זה בצבע כחול. הוא מציע עמידות במים ואבק בתקן IP54 (להגנה מהתזות מים, אי אפשר לשחות איתו) ומשקל של 212 גרם ההופך אותו לנוח לנשיאה.

בצד העליון ניתן למצוא רשת בד אפורה, מאחוריה מתחבאים צמד רמקולים המגיעים בעוצמה כוללת של 6W, כאשר בשני חלקי הרמקול ניתן למצוא כפתור בודד המשמש לחיבור דרך הבלוטות’ עם היכולת להפעיל ולעצור שירים. בנוסף, אפשר למצוא שקע USB-C דרכו נטען הרמקול בתוך כשעה וחצי ולידו נורית לד לציון פעילות. מלבד זאת אין למעשה שום שליטה על המדיה מהרמקול עצמו או אינדיקציה למצב הסוללה המובנית, דבר שפחות אופטימלי.

אחד הפיצ’רים המרכזיים ב-SpeakerBuds הוא אפשרות הפירוק שלו לשני חלקים נפרדים, דבר שחושף לא רק את אוזניות ה-TWS המאוחסנות בתוכו, אלא גם מאפשר להשתמש ברמקול במצב סטריאו לחווית שמע טובה יותר מאשר המצב הרגיל שלו, דבר שימושי במיוחד למי שמשתמש בטאבלט או מחשב נייד ורוצה לשדרג את חווית האודיו בו. שני החלקים מחוברים אחד לשני באמצעות מגנטים חזקים למדי שמונעים ממנו להתפרק בטעות, והרמקול מגיע בנוסף גם עם שרוך המחבר בין שני החלקים ומאפשר לתלות ולחבר אותו למקומות שונים אם רוצים בכך.

אחרי שפותחים את הרמקול מגלים את אוזניות ה-TWS שמאוחסנות בפנים, כאשר בכל אחד מחצאי הרמקול מאוחסנת אוזניה אחת. מבט מקרוב מגלה שבניגוד לאוזניות סטנדרטיות, כל אחת מהאוזניות, ולמעשה גם שני חלקי הרמקול, מגיעים עם 4 פינים ונקודות מגע המיועדים לחבר בין החלקים השונים על מנת שיהיה אפשר להשתמש בהם כאוזניות או רמקול בצורה חלקה למדי. הכנסה של האוזניות עם שיר פעיל תפעיל אותו דרך הרמקול לאחר כשניה ולהפך, אם כי לא מדובר בפעולה הכי נוחה לבעלי ידיים גדולות.

האוזניות מגיעות במבנה סטנדרטי עם רגלית ארוכה עליה ניתן למצוא את ארבע נקודות המגע המחברות אותן לגוף הרמקול, כאשר ניתן להחליף את מתאם הסיליקון על האוזניה והסנפיר שמורכב עליה לאחד משני סטים נוספים (קטן וגדול) הזמינים בערכה, בנוסף לבינוני שמורכב עליהן מראש. החלק החיצוני של האוזניות מגיע עם ממשק טאץ’ לשליטה על המוזיקה עם יכולת לשנות ווליום ולדלג על שירים, בנוסף להפעלה של העוזרת הקולית מהסלולר.

חווית שימוש ב-Duolink SpeakerBuds

אחרי שימוש של כשבועיים עם ה-Duolink SpeakerBuds מגיעים למסקנה די פשוטה אך מסובכת בו זמנית. בבחינת המוצר כגאדג’ט מדובר ברעיון חכם המשלב בין 2 פתרונות אודיו שרובנו מחזיקים בכל מקרה – אוזניות TWS ורמקול בלוטות’. על פניו מדובר במוצר שאמור למנוע מאיתנו לרכוש את שניהם בנפרד, אם כי ל-SpeakerBuds קיימת בעיה מאוד פשוטה, הוא פתרון מעולה למי שלוקח איתו באופן קבוע רמקול בלוטות’ ואוזניות TWS בתיק ומעדיף להסתובב עם מוצר אחד במקום שנים נפרדים, אבל בעבור מי שמשתמש באוזניות TWS על בסיס קבוע ל-SpeakerBuds יש בעיה אחת מרכזית – הגודל של המוצר בהשוואה לזוג אוזניות TWS רגילות, כאשר לא ניתן להטעין את האוזניות ללא גוף הרמקול.

מלבד זאת מדובר בפתרון מעניין שמספק איכות אודיו טובה למדי אך לא מעולה. יצא לי לשמוע רמקולים ואוזניות TWS בעלי איכות אודיו טובה יותר וגם פחות מה-SpeakerBuds, ובטעינה מלאה אחת של האוזניות הצלחתי להגיע לכ~4~4.5 שעות שימוש בהשוואה ל-5 שעות הרשמיות, כאשר זמן השימוש ב-SpeakerBuds כרמקול עמד על כ-5~6 שעות, סביר לכל הדעות בשני המקרים. לפי החברה, ניתן להטעין את האוזניות עד כ-7.5 פעמים בגוף הרמקול שלהן, אך קשה למדוד זאת בצורה מדוייקת לאור השימוש המעורב בהם במצב אוזניות ורמקולים לסירוגין.

השימוש ב-SpeakerBuds פשוט למדי ולאחר חיבור מהיר למכשיר הסלולרי או למחשב הנייד ניתן לעבור ממצב אוזניות לרמקול בצורה פשוטה עם הסרה או הכנסה של האוזניות לגוף העיקרי, דבר שמעט קשה יותר לבעלי אצבעות גדולות יותר כמוני. כאן מגלים גם בעיה נוספת, אוזניות ה-SpeakerBuds הן למעשה ה”מוח” של הרמקול/אוזניות, ואם האוזניות לא יושבות כמו שצריך ואין מגע תקין ביניהן ובין הרמקולים, הן ימשיכו להשמיע מוזיקה דרך האוזניות בלבד, דבר שנתקלתי בו מספר פעמים במהלך התקופה, אך סביר להניח שבשימוש ארוך יותר אפשר יהיה להתרגל להכניס אותן בצורה נכונה לרמקולים. בנוסף, זה גם אומר שבמקרה של אובדן אוזניה אחת או שתיהן החלק של הרמקול ב-SpeakerBuds יהפוך ללא שמיש, ולהיפך, מאחר והרמקול הוא האפשרות היחידה להטעין אותן.

רמקול/אוזניות SpeakerBuds מול אוזניות TWS ורמקול Bluetooth (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)
רמקול/אוזניות SpeakerBuds מול אוזניות TWS ורמקול Bluetooth (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

השורה התחתונה: מה חשבנו על ה-Duolink SpeakerBuds

ה-Duolink SpeakerBuds של MPOW הוא גאדג’ט מעניין, שכן שילוב בין אוזניות TWS ורמקול בלוטות’ במוצר אחד הוא קונספט מעניין במיוחד לאור היכולת להשתמש ברמקול במצב “מונו” חזק יותר או “סטריאו” כאשר הוא מפורק ולתת מענה ליותר מקרי שימוש.

האם ה-Duolink SpeakerBuds יכול להחליף אוזניות TWS ורמקול בלוטות’ רגילים? זה תלוי מאוד באופי השימוש בהם. אם אתם מחפשים לקנות רמקול בלוטות’ וגם אוזניות TWS, ה-Duolink SpeakerBuds יכול להיות הפתרון עבורכם, כאשר הוא נותן פתרון לשני הצרכים בו זמנית במחיר סביר למדי אם מתחשבים בכך שמדובר ב-2 מוצרים ב-1. האיזון בין מה שמציעה החברה עם הרמקול וגם האוזניות מול המחיר הוא טוב, אך עם זאת לא מדובר על מוצר נטול חסרונות או על הרמקול או אוזניות ה-TWS הטובים ביותר שאפשר למצוא בשוק.

אוזניות/רמקול ה-MPOW Duolink SpeakerBuds זמין למכירה בארץ במחיר של 495 ש”ח.

מה אהבנו?

 • אוזניות TWS ורמקול בלוטות’ במוצר אחד.
 • ניתן להשתמש ברמקול במצב “מונו” או “סטריאו”.
 • איכות אודיו טובה.
 • זמן סוללה טוב.
 • קומפקטי – בהתייחס לרמקול.
 • מחיר – בהשוואה לאוזניות ורמקול שנרכשים בנפרד.

מה לא?

 • ממשק שליטה מוגבל מהרמקול.
 • הוצאה והכנסה לא נוחה של האוזניות (במקרה האישי שלי).
 • לא תמיד האוזניות נכנסות כראוי לרמקול.
 • לא ניתן להטעין את האוזניות בנפרד מהרמקול.
 • גדול – בהתייחס לאוזניות TWS.
 • מחיר – כמוצר בודד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים