וואטסאפ ממשיכה לפתח את פיצ’ר הקהילות כדי לחבר בין קבוצות שונות

אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מידע חדש על פיצ’ר ה“קהילות” (Communities), אותו מפתחת וואטסאפ (WhatsApp) כגרסה משודרגת לקבוצות הקיימות כיום באפליקציה, מגיע מצילום מסך שמציג אתר WABetaInfo, המראה את “בית הקהילה” (Community Home), עמוד הבית הצפוי שיהיה זמין לכל קהילה חדשה שתוקם בוואטסאפ עם הפעלתה של התכונה החדשה.

אחרי שפיצ’ר ה“קהילות” (Communities) המתוכנן של וואטסאפ נחשף בבטא בסוף 2021, אנו מקבלים כעת מידע נוסף על אופן השימוש בקהילות של וואטסאפ דרך גרסה 2.22.4.1 לאנדרואיד המציגה את “בית הקהילה” (Community Home), עמוד בית שנועד לרכז את הקבוצות השונות, ואולי גם ערוצים וצ’אטים שיהיו שייכים לקהילת וואטסאפ.

הרעיון מאחורי הקהילות בוואטסאפ די פשוט. בעוד שיש היום 3 צורות תקשורת באפליקציית הוואטסאפ: הצ’אט הרגיל בין שני אנשים, ערוץ הודעות בו מנהל הערוץ יכול לכתוב אך שאר המשתמשים יכולים רק לראות את ההודעות, ולבסוף, קבוצה המאפשרת ניהול שיחות מרובות משתתפים. אצל לא מעט מהמשתמשים ישנן מספר קבוצות או שיחות באותו נושא, בין אם מדובר על קבוצות ושיחות עבודה, בית ספר או משפחה. את אלו יוכלו המשתמשים לאגד אל תוך קהילה אחת של “עבודה”, “משפחה” וכו’ כדי להוסיף נוחות שימוש מוגברת למשתמשים, לכל הפחות ברמה הויזואלית, כדי שיוכלו לאתר את כלל השיחות באותו הנושא בקלות.

מסך הבית לקהילות בוואטסאפ (מקור WABetaInfo)
מסך הבית לקהילות בוואטסאפ (מקור WABetaInfo)

כמו בכל פיצ’ר בטא עליו עובדת וואטסאפ, לא ידוע מתי החברה תשלב אותו בצורה מלאה בגרסה הרגילה ולכלל המשתמשים. 

פיצ’ר הקהילה צפוי להיות פתרון נוח בעבור רוב המשתמשים בוואטסאפ מאחר וקשה למצוא משתמש אחד היום שיש לו רק קבוצה אחת בנושא מסויים, בין אם מדובר על עבודה, לימודים, מילואים וכו’, רובנו מנהלים אוסף שיחות, קבוצות וערוצים בתחום מסויים, דבר שיוכל להיות מאוגד בקהילה חדשה, כאשר כל מה שנותר זה לראות כיצד וואטסאפ תממש בפועל את הקהילות ואיזה פיצ’רים יכללו בהן.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים