שיאומי משיקה את מערכת ההפעלה MIUI 13 ומציגה רשימה של מכשירים תומכים

מערכת MIUI 13 (מקור שיאומי) מערכת MIUI 13 (מקור שיאומי)

שיאומי (Xiaomi) משיקה את מערכת ה-MIUI 13 העדכנית שלה, עדכון מערכת גדול המשפר את חווית השימוש יחד עם ביצועי הזיכרון, האחסון והסוללה במכשירי שיאומי שיריצו את המערכת החדשה.

בעוד שמערכת ה-MIUI 13 הוכרזה במקור בסוף 2021 עם השקת סדרת מכשירי ה-Xiaomi 12 של החברה כמחליפה של מערכת ה-MIUI 12.5, באירוע ההכרזה על מכשירי ה-Redmi Note 11 / 11 Pro בגרסה הגלובאלית שלהם, החברה הכריזה גם על השקת מערכת ה-MIUI 13 למכשירים נוספים של החברה.

הדגש הגדול של שיאומי בגרסה החדשה הוא על שיפורים נרחבים מתחת למכסה המנוע של ממשק ה-MIUI שנועדו לשפר את חווית השימוש, בנוסף לשדרוג ויזואלי אחד גדול:

  • “אחסון נוזלי” (Liquid Storage) – טכנולוגיית אחסון מידע שנועדה למנוע פרגמנטציה (fragmentation) על ידי ארגון כתיבה וקריאה של מידע בצורה חכמה, מה שמוריד את הפגיעה בביצועי הכתיבה והקריאה מהזיכרון מ-50% במערכת אנדרואיד רגילה אחרי 3 שנים ל-5% בלבד.
  • “זיכרון אטומי” (Atomized Memory) – מערכת ניהול זיכרון חכמה המפרקת את השימוש בזיכרון של יישומים לחלקים נפרדים ומאפשרת לסגור ולפנות מידע מפעולות לא חשובות בזיכרון, דבר שמפנה יותר זיכרון לשימוש של אפליקציות אחרות ומשפר ביצועי ריבוי משימות.
  • “אלגוריתם מפוקס” (Focused Algorithms) – מערכת ניהול משאבים חכמה במערכת שמתעדפת ומקצה את מירב המשאבים לאפליקציה הראשית בה המשתמש נמצא באותו הרגע, ולא מחלקת אותם באופן שווה לכלל הישומים הפעילים כפי שקיים כיום באנדרואיד.
  • “איזון חכם” (Smart Balance) – מנגנון ניהול צריכה חשמלית חדש שנועד לאזן באופן דינמי בין הביצועים וצריכת הסוללה של המכשיר, מה שמגדיל לפי החברה את זמן הסוללה בעד 10%.
  • “סרגל צד” (Sidebar) – השדרוג הויזואלי הגדול בעדכון MIUI 13 מוסיף כלי להפעלה מהירה של יישומים בדמות סרגל צד אותו המשתמש יכול לפתוח בהחלקה של האצבע ולהפעיל את אחד מהישומים המוגדרים בו מראש.
שדרוגי מערכת MIUI 13 (מקור שיאומי)
שדרוגי מערכת MIUI 13 (מקור שיאומי)

המכשירים שיקבלו את עדכון MIUI 13

בדומה לעדכונים קודמים, מערכת ה-MIUI 13 החדשה שזמינה כבר למשתמשי סדרת ה-Xiaomi 12 האחרונה של שיאומי, תגיע למכשירים נוספים במספר “גלים”, כאשר בגל הראשון במהלך הרבעון הראשון של 2022 העדכון ל-MIUI 13 יהיה זמין בדגמים הבאים:

החברה צפויה להפיץ את העדכון החדש גם למכשירים נוספים מעבר לרשימה הקיימת, אך זה יקרה בגל הבא של העדכונים, שצפוי להתרחש ברבעון השני של 2022, כאשר החברה עדיין לא פרסמה אילו מכשירים יזכו לקבל אותו בהמשך.

ההסבר הרשמי על השדרוגים במערכת ה-MIUI 13 מאירוע ההכרזה על סדרת ה-Redmi Note 11:

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים