מטא משדרגת את ההצפנה מקצה לקצה במסנג’ר ומוסיפה פיצ’רים

הצפנת E2EE במסנג'ר (מקור פייסבוק) הצפנת E2EE במסנג’ר (מקור פייסבוק)

מטא (Meta) הכריזה על שדרוג אבטחה נוסף של מסנג’ר (Messenger), שירות המסרים המיידים המוכר כחלק מובנה מפייסבוק (Facebook), כאשר הפעם היא מפעילה את האפשרות ל“הצפנה מקצה לקצה” E2EE (ר”ת End-to-end encryption) בשיחות וצ’אטים הקבוצתיים, שלב אחד למעשה לפני המעבר להצפנת E2EE כברירת מחדל ב-2023.

האפשרות להצפנת E2EE נוספה במקור למסנג’ר עוד ב-2016, כאשר היא הייתה זמינה רק באופן חלקי ולהודעות צ’אט רגילות בין שני אנשים בלבד, דבר ששודרג עם הזמן עד לעדכון הגדול של החברה באוגוסט 2021, אז נוספה האפשרות להצפנה גם לשיחות הוידאו והאודיו. עם זאת, גם היום עדיין מדובר באפשרות אותה צריכים המשתמשים להפעיל באופן יזום ולא כברירת מחדל שתמיד פעילה כפי שצפוי לקרות בשנה הבאה.

העדכון החדש הוא אחד מהגדולים ביותר לשיחות מוצפנות במסנג’ר ומגיע כיישור קו לפיצ’רים הנתמכים במהלך שיחה מוצפנת וגם לאלו שקיימים בשיחה רגילה במסנג’ר.

החברה הוסיפה תמיכה בהתראות על ביצוע צילומי מסך במהלך שיחה, פיצ’ר שהיה זמין להודעות נעלמות (vanish mode). שינוי גדול יותר שמגיע לשיחות המוצפנות הוא תמיכה בתגובות (Replies) להודעות קיימות בשיחה, בנוסף לשליחת סטיקרים, אנימציות GIF, תגובות (Reactions) ופיצ’רים נוספים שהיו זמינים עד כה בשיחות לא מוצפנות בלבד, בהם העברת הודעות, שמירת מדיה ועריכת וידאו. בצורה פשוטה יותר, החברה הורידה את כל המחסומים שהיו קיימים על האפשרות לשיחות מוצפנות בהשוואה לשיחות רגילות.

פיצ'רים חדשים לשיחות מוצפנות במסנג'ר (מקור פייסבוק)
פיצ’רים חדשים לשיחות מוצפנות במסנג’ר (מקור פייסבוק)

משתמשים רבים החלו להיות מודעים יותר לנושא הפרטיות ואבטחת המידע בשנים האחרונות, כאשר תחום ההצפנה במסרים מידיים הפך חשוב יותר מתמיד מאחר ושירותים אלו הם בין הפתרונות החשובים ביותר לשמירה על הקשר בין אנשים, במיוחד במהלך תקופת הקורונה שגרמה לגידול משמעותי בשימוש בהם. במקרה של מטא ומסנג’ר, השימוש בהודעות מוצפנות הופך לפשוט יותר לאחר העדכון הנוכחי, אך השינוי הגדול באמת צפוי להגיע רק ב-2023 עם הפעלת ההצפנה כברירת המחדל ולא כאפשרות אותה המשתמש צריך להפעיל באופן ידני.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים