דיסני ופיקסאר חושפים טריילר מלא ל”שנות אור”

מתוך “שנות אור” (תמונה: דיסני פיקסאר)

הסרט השאפתני של דיסני ופיקסאר, “שנות אור” (Lightyear) חושף סוף סוף טריילר מלא, הלוקח אותנו עמוק לתוך העולם הרחב יותר של סרטי “צעצוע של סיפור” (Toy Story), בו הצעצועים האהובים של אנדי מקבלים היסטוריה עשירה יותר – לא בעצמם, אלא דרך הדמויות עליהן מבוססות. בפרט, באז שנות אור.

הסיפור עדיין נשמע קצת מסובך, ואפילו בטריילר החדש פיקסאר מסרבים להסביר לנו בדיוק מיהו אותו באז שנות-אור. האם הוא דמות בדיונית? אדם אמיתי? דמות המבוססת על אסטרונאוט קיים? השאלות רק הולכות ונערמות. מסרטי “צעצוע של סיפור” אנו יודעים כי הבובה של באז מבוססת על סדרה מצוירת ומשחקי וידאו שקיימים אותם אנדי העריץ במיוחד כילד.

הסרט “שנות אור” שייצא לאקרנים במהלך יוני, הוא סרט שקיים בתוך העולם של “צעצוע של סיפור” לא פחות משקיים בעולמנו האמיתי. זהו אפוס מד”ב על פרש חלל והרפתקאותיו מלאות האקשן שהפך את הדמות של באז לפופולרית. על פי במאי הסרט, אנגוס מקליין, הרעיון היה ליצור במציאות את הסרט שגרם לאנדי להתאהב בדמות ולרצות את הבובה. כעת, כמעט 30 שנה אחרי אנדי, גם אנחנו נזכה לחזות בו.

הסרט מתרחש אחרי שנה שלמה שבה היו נטושים באז וצוותו על כוכב לכת מדברי. בתקווה להגיע הביתה, באז יוצא לטיסת מבחן שתבדוק האם בטוח מספיק לטוס שוב לכדור הארץ. אך נראה כי המסע של באז הביתה משתבש והוא מגיע לכוכבים אחרים, נרדף על ידי רובוטים עצומים ופוגש חתול רובוטי שילווה אותו, אך גם יעלה לו על העצבים. לקראת סוף הטריילר ניתן למצוא גם את האויב המושבע של באז, המושל זורג, אותו הכרנו בדמות צעצוע ב“צעצוע של סיפור 2”.

מתוך
מתוך “שנות אור” (תמונה: דיסני פיקסאר)

הטריילר נע איפשהו בין אקשן מד”ב לבין סרט ילדים טיפוסי של פיקסאר. על אף שבעולם של אנדי זהו אמור להיות אפוס גדול מימדים, במציאות שלנו עדיין מדובר בסרט קומדיה לכל המשפחה ואנחנו לא בדיוק מצפים לסרט בסגנון מייקל ביי.

מאחר והסרט עוסק בבאז “האמיתי” ולא הצעצוע, שחקן קול חדש גויס לדבב את הדמות. אל נעליו של טים אלן נכנס הפעם קפטן אמריקה בכבודו ובעצמו, כריס אוונס. אליו יצטרפו גם קיקי פאלמר (“נוכלות בלי חשבון”), טייקה ואיטיטי (“ת’ור: ראגנארוק”), ג’יימס ברולין (“סוויט טות’: נער עם קרניים”), אוזו אדובה (“כתום זה השחור החדש”) ו-אייזיה וויטלוק ג’וניור (“כבודו”). את קולו של החתול הרובוטי יתרום האנימטור הידוע של פיקסאר, פיטר סוהן, שדיבב בעבר את ראסל בסרט “למעלה” (Up).

“שנות אור” יעלה לאקרנים בישראל ב-16 ביוני, 2022.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים