אינטל מציגה את מפת הדרכים של כרטיסי ה-ARC הגרפיים

צפי השקת כרטיסי ה-Intel ARC ב-2022 (מקור אינטל) צפי השקת כרטיסי ה-Intel ARC ב-2022 (מקור אינטל)

במהלך שיחת המשקיעים שלה לשנת 2022 הציגה אינטל את מפת הדרכים הצפויה לסדרת כרטיסי המסך של החברה, Intel ARC, שתסמן את הכניסה שלה לשוק כרטיסי המסך הייעודיים עם כרטיסי ה-Alchemist (“אלכימאי”), כאשר היא מצפה לספק 4 מיליון כרטיסים כבר במהלך השנה הנוכחית.

בין השינויים הרבים שעוברים על חברת אינטל בימים אלו אפשר למנות כניסתה הרשמית לשוק כרטיסי המסך היעודיים עם סדרת כרטיסי ה-Intel ARC מבוססי ארכיטקטורת ה-Xe HPG, עימם היא תנסה להתחרות באנבידיה ו-AMD השולטות היום בשוק הגרפי, כאשר בחברה מצפים להגיע להכנסות של למעלה ממיליארד דולר מהתחום עד 2026.

לפי מפת הדרכים החדשה של אינטל, אנו צפויים לראות מגוון כרטיסי Alchemist במהלך השנה הנוכחית, עם כרטיסי מסך לניידים ברבעון הראשון של השנה, כרטיסי מסך למחשבים נייחים ברבעון השני וכרטיסים לתחנות עבודה ברבעון השלישי. הדור הבא של כרטיסי ה-Intel ARC, ה-Battlemage (“קוסם קרב”), צפוי להגיע ב-2023~2024, והדור שלאחר מכן, ה-Celestial (“שמימי”), ב-2024.

מפת הדרכים להשקת כרטיסי ה-Intel ARC (מקור אינטל)
מפת הדרכים להשקת כרטיסי ה-Intel ARC (מקור אינטל)

פרט מידע מעניין נוסף שאינטל חשפה בשיחה הוא Project Endgame (“פרויקט סוף המשחק”), שמגיע כחלק מהתוכניות שלה בתחום הגרפי. בעוד שהחברה לא פירטה דבר מעבר לעובדה כי היא מתכננת לתת גישה מרחוק לכרטיסי ה-Intel ARC כשירות למשתמשים, אנחנו יכולים להניח כי מדובר על פלטפורמת גיימינג בענן או חלק ממנה, בדומה לשירות ה-GeForce NOW של אנבידיה.

כל מה שנותר כעת זה לחכות להגעת כרטיסי ה-Alchemist הראשונים לשוק כדי לראות האם אינטל אכן תצליח לערער את שליטתן של אנבידיה ו-AMD בתחום כרטיסי המסך הגרפיים ולמשוך אליה משתמשים עם סדרת כרטיסי ה-Intel ARC החדשה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים