הכירו את Intel ARC – מותג כרטיסי המסך של אינטל לגיימרים

מותג Intel ARC (מקור אינטל)

חברת אינטל הכריזה היום (ב’ 16.8) על ה-Intel ARC, שם המותג הרשמי למשפחת כרטיסי המסך העתידית של החברה לגיימרים, שצפויה להגיע בתחילת 2022 עם כרטיס ה-Intel DG2 מבוסס ארכיטקורת ה-Xe HPG  המקבל שם הקוד החדש Alchemist (“אלכימאי”). מותג ה-ARC החדש יכלול לא רק פתרונות חומרה, אלא גם פתרונות תוכנה ושירותים נוספים אותם תציג החברה בהמשך.

סדרת כרטיסי ה-Intel ARC תתבסס על ארכיטקטורת ה-Xe HPG של החברה ותהווה את הכניסה הרשמית שלה לתחום כרטיסי הגיימינג כמתחרה לאנבידיה ו-AMD, כאשר כרטיס המסך הראשון בסדרה, שהיה מוכר תחת השם Intel DG2, יגיע תחת שם הקוד החדש Alchemist (“אלכימאי”) ויציע תמיכה ב-Ray Tracing ו-Direct X12 Ultimate.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בנוסף לשם המותג החדש, אינטל חשפה גם את שמות הקוד לדורות הבאים של כרטיסי ה-Intel ARC שיתבססו על דמויות מעולם משחקי המחשב. בעוד ה-Intel DG2 יגיע תחת השם Alchemist (“אלכימאי”), הדורות הבאים יקראו Battlemage (“קוסם קרב”), Celestial (“שמימי”) ו-Druid (“דרואיד”).

רוג’ר צ’נדלר, סגן נשיא ומנכ”ל מוצרים ופתרונות גרפיים ללקוחות, מסר:

השקת המותג Intel Arc מהווה רגע משמעותי במסע שלנו לפיתוח מעבדים גרפים. לאינטל מחויבות עמוקה לגיימרים ויוצרי תוכן, והמהנדסים שלנו עושים עבודה מדהימה כדי לספק להם חוויה איכותית וחלקה עם מוצרים אלו שיהיו זמינים בתחילת השנה הבאה. ההשראה שהובילה את אינטל לפיתוח מותג ה-Intel Arc  היא ‘קשת הסיפור’, מונח שכוונתו זרימת הנרטיב המסופר על ידי גיימרים ויוצרי תוכן הנמצאים בחזית מספרי הסיפורים, אשר באה לידי ביטוי בהשתנות העלילה והדמויות השונות בסיפור. המותג החדש יספק את הביצועים הגבוהים והחלקים להם זקוקים הצרכנים בתצורה של סדרת כרטיסי תצוגה  ייעודיים שיתאימו למגוון קשתות הסיפורים הקיימות.

כרטיסי המסך החדשים של אינטל ממותג ה-Intel ARC צפויים להגיע לשוק במהלך הרבעון הראשון של 2022, כאשר החברה מדגישה כי המותג החדש לא יחליף את מותגי ה-Iris Xe ו-Intel UHD הקיימים, שימשיכו לשמש כרטיסי מסך מבוססי Xe LP.

שנת 2022 צפויה להיות מעניינת במיוחד בעבור גיימרים, עם אפשרות ראשונה מזה שנים לפירוק הדואופול של AMD ואנבידיה בתחום כרטיסי המסך לתחום הגיימינג, כאשר יש לזכור כי אינטל מציעה כבר היום כרטיסי מסך יעודיים המבוססים על ארכיטקטורת ה-Xe, ה-Intel Iris Xe MAX למחשבים ניידים ו-Intel Iris Xe Graphics למחשבים נייחים, שאינם מיועדים לגיימרים כמו הכרטיסים בסדרת ה-Intel ARC מבוססת ה-Xe HPG של החברה.

השוואת מפרטים