מטא שואבת רעיונות ממסע בין כוכבים בדמו שמדגים יצירת עולמות וירטואלים ומתרגם אוניברסלי

תרגום סימולטני (תמונה: Meta) תרגום סימולטני (תמונה: Meta)

במצגת ארוכה למדי הציג מייסד ומנכ”ל מטא (Meta), מארק צוקרברג, עוד קצת מהעבודה שלה על ה”מטא-יקום”, עולם וירטואלי בו הושקעו כבר עשרות מיליארדי דולרים. במצגת חשף צוקרברג את ה-Builder Bot, מערכת אוטומטית שנועדה לבניית עולמות וירטואלים, כשהיא מבוססת גם על פקודות קוליות וגם מתרגם אוניברסלי שיאפשר לאנשים מרחבי העולם לשוחח זה עם זה גם מבלי שידברו באותה שפה.

בהדגמות שהציגה החברה אמש (ד’, 23.2) קשה היה להתעלם מההקבלות לסדרה (ולסרטי) מסע בין כוכבים, בהם לרוב המינים השונים של החייזרים המוצגים קיים מתרגם אוניברסלי שמאפשר להם לדבר זה עם זה בשפתם ולהבין אחרים שמדברים בשפות שונות, וגם את ה”הולודק” (Holodeck), סביבה וירטואלית שנוצרת על ידי מחשב וניתנת לשינוי באמצעות פקודות קוליות.

בעוד שמטא מציגה חזון ארוך טווח, ההדגמות שלה כעת ככל הנראה מגיעות כדי להרגיע מעט את המשקיעים במניית החברה, אלה דחפו את מחירה מטה בעשרות אחוזים מאז פרסום הדוחות הכספיים האחרונים, בהם הציגה את ההשקעות והפסדי הענק שלה בתחום המטא-יקום.

בהדגמות הפעם הציגה החברה את ה-Builder Bot, מערכת למידה עמוקה (AI) שתאפשר ליצור עולמות וירטואלים מורכבים על ידי מתן פקודות קוליות בלבד. בסרטון ההדגמה ניתן לשמוע את צוקרברג נותן פקודו כמו “בוא נלך לפארק”, ואז מתחילים להופיע מול עינינו בהדרגה אלמנטים שבונים גינה ציבורית, כשלאחר מכן הוא משנה את דעתו ומבקש “ללכת לחוף הים”, אז נוצרת סביבה וירטואלית של חוף ים. לאחר בניית הבסיס של הסביבה הוירטואלית, מוסיף צוקרברג אלמנטים ספציפיים יותר על ידי מתן פקודות קוליות שונות.

לצד ה-Builder Bot ישנם גם פיתוחים נוספים עליהם עובדת החברה לשם חיבור אנשים בתוך סביבת המטא-יקום, בהם מתרגם אוניברסלי, שלטענתה יהיה מסוגל לתרגם בזמן אמת דיבור בכל השפות השונות הקיימות בעולם.

לפי מארק צוקרברג:

היכולת לתקשר עם כל אחד בכל שפה היא כוח על שאנשים חלמו עליו משחר האנושות – ובינה מלאכותית היא שתאפשר לכוח הזה להתממש עוד בימינו. יש לנו הזדמנות לשפר את האינטרנט ולהציב סטנדרט חדש לתקשורת האנושית – אינטרקציות כבר לא יהיו תלויות בשפה שאנחנו מדברים או במקום שממנו אנחנו מגיעים. אם נצליח לעשות זאת נכון, זו תוכל להיות דוגמה מעולה לאופן שבו בינה מלאכותית מחברת בין אנשים בקנה מידה עולמי.

עוד בתחום השפה, במטא טוענים כי העוזרות הקוליות כיום לא מדברות בשפה טבעית ומספיק ומבקשים להפוך את השיח עם הבינה המלאכותית לכזה הדומה יותר לשיחה עם בני אדם אחרים, זאת באמצעות פרויקט בשם CAIRaoke.

בעוד שההדגמות של מטא אתמול נועדו להראות תכנונים עתידיים ארוכי טווח שיצדיקו את ההשקעה הגדולה שלה בטכנולוגיות החדשות, המשקיעים לא התלהבו במיוחד. מניית החברה ירדה אמש (ד’) בקרוב ל-2% במסחר בבורסת הנאסד”ק, כאשר גם לאחר המסחר המומנטום היה שלילי והציג ירידה של כ-1.2% נוספים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים