הוכרז: Qualcomm Snapdragon X70 – מודם 5G חכם מבוסס בינה מלאכותית

מודם Snapdragon X70 5G (מקור Qualcomm) מודם Snapdragon X70 5G (מקור Qualcomm)

קוואלקום (Qualcomm), אחת מיצרניות השבבים המובילות בעולם, הכריזה על מודם ה-Snapdragon X70 5G, הדור החמישי בסדרת המודמים תומכי רשת 5G של החברה, שמגיע בייצור 4nm ומשלב לראשונה בעולם מעבד בינה מלאכותית (AI) מובנה לשיפור איכות החיבור הסלולרי, שמאפשר מהירות הורדה של עד 10Gbps.

מודם ה-Snapdragon X70 5G החדש של קוואלקום מחליף את מודם ה-Snapdragon X65 5G הקודם, כאשר במקום להגדיל את המהירות, שנשארת על הורדה של עד 10Gbps והעלאה של עד 3.5Gbps, החברה בחרה לשפר את ביצועי המודם על ידי הוספת יכולות בינה מלאכותית לשבב.

בנוסף לטכנולוגיית ה-AI-Enhanced Signal Boost אותה הציגה החברה בדור הקודם, במודם החדש החברה הוסיפה 3 טכנולוגיות AI נוספות, המאפשרות לייעל את הקליטה בהתאם למצב הרשת, לנהל את אות ה-mmWave ולתעדף רשתות באופן אוטומטי וחכם לשיפור החיבור הסלולרי.

המודם החדש מגיע עם עוד מספר פיצ’רים נוספים, בהם תמיכה בכל תדרי הדור החמישי מתחום ה-600MHz ועד 41GHz, על מנת מענה לכלל הרשתות הסלולריות.

בנוסף, קיימת אגרגציה (aggregation) מרובעת לרשתות TDD, FDD בתת 6GHz ו-mmWave לשיפור ביצועי ההורדה, פיצ’רים המגיעים לראשונה בעולם עם מודם ה-Snapdragon X70 החדש.

המודם מגיע גם עם טכנולוגיית PowerSave מהדור השלישי של קוואלקום לחיסכון בצריכת החשמל של עד 60%, ותמיכה בשיחות קוליות על גבי הדור החמישי VoNR (ר”ת 5G Voice-over-NR), המקבילה לטכנולוגיית ה-VoLTE לשיחות קוליות על גבי רשת הדור הרביעי (LTE).

מודם ה-Snapdragon X70 5G החדש של קוואלקום צפוי להגיע ליצרני הסלולר במחצית השניה של 2022 ולהיות משולב במכשירי סלולר שיושקו מאוחר יותר השנה.

בעוד שהמהירות התיאורטית של ה-X70 עומדת על 10Gbps, בדומה ל-X65, צריך לזכור כי קיים הבדל בין מהירות תיאורטית למהירות בפועל, מה שהופך את שילוב טכנולוגיות הבינה המלאכותיות החדשות של קוואלקום במודם לחשובות יותר, מאחר והן יאפשרו לו להציע ביצועים טובים יותר לעומת גרסאות קודמות תחת תנאים דומים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים