גאדג’טי מסקר: Poco M4 Pro 4G – מוסיף מסך OLED, מוריד תמיכה ב-5G

Poco M4 Pro 4G (צילום: רונן מנדזיצקי) Poco M4 Pro 4G (צילום: רונן מנדזיצקי)

מכשיר ה-Poco M4 Pro הושק היום (ד’, 2.3) באופן רשמי בגרסת ה-4G שלו, זאת כ-4 חודשים לאחר השקתו של המכשיר בגרסת ה-5G. הדגם החדש מציע עיצוב דומה, אך שונה מקודמו במפרט הטכני באיזורים רבים, בהם המסך והמצלמות, מה שמותיר את השאלה מדוע בחרה החברה להשיק את השניים עם אותו השם.

Poco M4 Pro 4G – מוסיף וגם גורע

כשכתבתי את הסקירה על דגם ה-5G בסדרה ציינתי כי לא ניתן תמיד לצפות למסך OLED במכשיר במחיר נמוך, אך בפוקו הגדילו לעשות והוכיחו שדווקא אפשר לצרף פאנל תצוגה כזה למכשיר.

פאנל התצוגה החדש בדגם ה-4G מוסיף המון בהשוואה לתצוגת ה-LCD של דגם ה-5G, אך החברה גם גורעת ממנו מעט, כאשר גודלו מסתכם ב-6.43 אינץ’, זאת מול מסך ה-6.6 אינץ’ שהופיע בדגם ה-5G.

קצב הרענון נותר גם במכשיר זה על 90 הרץ, אך מעבר לניגודיות הגבוהה, פאנל ה-OLED מוסיף גם אפשרות להגדרת מצב תצוגה הפועלת תמיד וגם את אפשרות הארה חלקית של שולי התצוגה בזמן קבלת התראות מאפליקציות.

Poco M4 Pro 4G (צילום: רונן מנדזיצקי)
Poco M4 Pro 4G (צילום: רונן מנדזיצקי)

מקום נוסף בו מציגה החברה שיפור אל מול דגם ה-5G הוא הזיכרון. כעת ניתן להשיג את גרסת הבסיס עם 6GB RAM ו-128GB של אחסון (כמו זה שקיבלנו לצורך סקירה זו) וקיימת אופציה לדגם עם 8GB RAM ואחסון של 256GB. בהתחשב בכך שדגם הבסיס של הפוקו M4 פרו בגרסת ה-5G הוצע עם 4GB RAM ו-64GB של אחסון, מדובר בקפיצת מדרגה די מרשימה.

ביצועים וחיי סוללה

התמיכה ברשתות 4G בלבד הובילה את פוקו להחליף גם את מערכת השבבים שהופיעה בדגם ה-5G, זוהי ה-Dimensity 810, כאשר ה-Poco M4 Pro 4G מגיע עם ה-Helio G96.

שתי מערכות השבבים הוצגו פחות או יותר באותו זמן, סביב יולי-אוגוסט 2021, אך אין ספק כי גרסת ה-Dimensity מרשימה יותר. היא מיוצרת בתהליך 6nm (מול 12nm של ה-Helio G96), ומציעה מבנה ליבות זהה, אך עם מהירויות שעון מירביות עדיפות.

למרות ההבדלים, גם ה-Helio G96 מצליח לספק את הסחורה בשימוש השוטף במערכת, וכן במשחקים, כאשר בזמן משחק ב-PUBG לא הבחנתי בגמגומים כלשהם (הגדרות HD, High Frame Rate ו-Movie), וגם לא הבחנתי בהתחממות מוגזת של המכשיר בזמן משחק ממושך.

ממשק המשתמש MIUI 13 עדיין מציג באגים קטנים ברחבי המערכת, כפי שהיה גם במכשירים קודמים שבדקנו. את הבאגים במצב החושך באפליקציות צד-שלישי נראה כי שיאומי פתרה, אך גם במכשיר החדש מצאתי שויסות התאורה האוטומטי רחוק ממושלם, מה ששוב הוביל אותי לכבות את אפשרות כיוון התאורה האוטומטי ולהסתדר באופן ידני.

הסוללה בדגם ה-4G מגיעה בקיבולת 5000mAh ותומכת בטעינת 33 וואט מהירה דרך חיבור USB-C, כאשר מטען תואם זמין באריזה.

חיי הסוללה מרשימים גם בדגם זה, והצלחתי לסיים כל יום עבודה בקלות, עם שארית קטנה של כ-10-15 אחוזים בסוף היום. קצב הטעינה זהה לזה שמצאתי בדגם ה-5G, שכן מדובר בסוללה בקיבולת זהה ובקצב טעינה זהה, כך שטעינה מלאה אורכת כשעה ורבע ותוך חצי שעה נקבל כ-50% מהסוללה (בטעינה מ-1%).

חומרה

מערכת שבביםMediaTek Dimensity 810MediaTek Helio G96

תצוגה

סוגLCDAMOLED
גודל6.6 אינץ'6.43 אינץ'
רזולוציה2400x1080, 399ppi2400x1080, 409ppi
קצב ריענון90 הרץ90 הרץ

זיכרון

זיכרון RAM4GB / 6GB6GB / 8GB
נפח אחסון128GB / 64GB256GB / 128GB

סוללה

קיבולת5000mAh5000mAh
מהירות טעינה33W33W

מצלמה

מערך צילום50+8 מגה-פיקסל64+8+2 מגה-פיקסל
מצלמה משנית (סלפי)כן, 16 מגה-פיקסל, מפתח צמצם f/2.45כן, 16 מגה-פיקסל, מפתח צמצם f/2.4

מצלמות שונות לחלוטין

מערך הצילום של ה-Poco M4 Pro 4G מורכב מ-3 מצלמות, בניגוד לזוג המצלמות שהופיעו בדגם ה-5G, כאשר בחלק הקדמי נמצא מצלמת סלפי עם חיישן 16 מגה-פיקסל.

הרכב המצלמות:

 • מצלמה ראשית: חיישן 64 מגה-פיקסל, פיקסלים בגודל 1.4μm (איחוד 4 פיקסלים צמודים ל-1), מפתח צמצם f/1.8, הסרטה ב-1080p ב-30fps
 • מצלמה משנית: חיישן 8 מגה-פיקסל, צילום בזווית רחבה של 118 מעלות, מפתח צמצם f/2.2, הסרטה ב-1080p ב-30fps
 • מצלמת מאקרו: חיישן 2 מגה-פיקסל, מפתח צמצם f/2.4
Poco M4 Pro 4G (צילום: רונן מנדזיצקי)
Poco M4 Pro 4G (צילום: רונן מנדזיצקי)

התוצאות המגיעות מהמצלמה הראשית טובות תחת תנאי תאורה טובים, אך ניכר כי חסר הרבה אור בתמונה. בחברה מנסים לתקן זאת עם מצב ה-AI היעודי, אשר מוסיף הרבה יותר אור לתוצאה הסופית, אך מן הצד השני אינו שומר על הצבעים הטבעיים בתמונה, בעיקר בצילומים בהם האובייקט קרוב יותר לעדשה.

למרות השינויים בהרכב מערכי הצילום בין שני המכשירים, נדמה כי בשיאומי עדיין ממשיכים להציג בעיות במספר מקומות. עצמים עם כמות גדולה של פרטים, כמו דשא, צמחייה, עדיין מוצגים באופן מרוח וללא פרטים רבים במבט מקרוב. ייצוב אופטי לא זמין במצלמות והפוקוס גם כן אינו מושלם, כך שנדרשת יד יציבה ומעט סבלנות כדי לתפוס תמונות שאינן מטושטשות. יחד עם זאת, לא מדובר במצב חמור כמו זה שחוויתי עם מכשיר ה-Redmi Note 11.

בצילומי לילה ניכר כי כמות האור אינה מספקת והתמונות מגורענות מאוד, כאשר צילום בזווית רחבה מדגיש את הנושא הרבה יותר.

צילומי סלפי מציגים תוצאות טובות כשנצלם באור יום, כאשר תחת תנאי תאורה נמוכה כמות הפרטים יורדת. צילומים במצב פורטרט עם אפקט הבוקה מבוצעים עם הפרדה לא רעה, אך זו אינה מושלמת, וניתן לראות קצוות שיער שמטושטשות יחד עם הרקע, וגם שאני צריך להסתפר כבר.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Poco M4 Pro?

בשיאומי ביצעו כמה שינויים ששמחנו לראות בדגם ה-4G, לתכונות שאהבנו פחות בדגם ה-5G שהגיע לפניו. מסך ה-OLED הוא כנראה התוספת הטובה ביותר למכשיר, ועצם העובדה כי הוא קטן יותר רק תרמה בנוחות האחיזה שלו ביד.

בצד הביצועים מצליח המכשיר לעמוד בכל המשימות למרות השימוש במעבד צנוע יותר, אך ככל שמתרחבת פריסת רשתות ה-5G בישראל, הופכת השאלה של האם חוסר התמיכה ברשתות המתקדמות יותר מוצדק.

מערכת ההפעלה של שיאומי מצליחה להשתפר במעט בהשוואה למה שראינו בדגם ה-5G, אך עדיין קיימים בה באגים הדורשים טיפול.

את ה-Poco M4 Pro 4G השיקה היום (ד’, 02.03) שיאומי באופן רשמי, והוא זמין במחיר של החל מ-179 דולר אחרי הנחות קופונים באתר אליאקספרס.

לחצו כאן לעמוד המוצר באליאקספרס

שימו לב! מוצרים ביבוא אישי במחיר העולה על 74.99 דולר דרושים בתשלום מע”מ עם הגעתם לארץ. קראו עוד על יבוא אישי באתר המכס של רשות המיסים.

האריזה ותכולתה
9/10
עיצוב ואיכות בניה
9/10
חומרה וביצועים
8/10
מסך ותצוגה
9/10
מערכת הפעלה
7/10
מולטימדיה
7/10
סוללה
9/10
מצלמה
7/10
8.1
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
 • עיצוב
 • מחיר
 • מסך OLED
 • חיי סוללה
 • קצב רענון גבוה
מה פחות אהבנו
 • ממשק MIUI
 • צילום בתנאי תאורה נמוכה
 • רמקול משני
 • ללא תמיכה ב-5G

איפה קונים ומה המחירים?
 • שוק פתוח: החל מ-199 דולר (לפני מסים)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים