אינטל מגישה דראפט לתשקיף לקראת הנפקתה של מובילאיי בבורסה בארה”ב

רכב מובילאיי תמונה באדיבות מובילאיי אינטל

חמש שנים לאחר שהודיעה על רכישת הענק של מובילאיי (Mobileye) הישראלית, מגישה כעת אינטל ל-SEC (רשות ניירות ערך בארה”ב) דראפט לתשקיף (S-1) לבורסה לקראת הנפקתה בארה”ב, כאשר גם לאחר ההנפקה תישאר אינטל בעלת המניות הגדולה ביותר במובילאיי.

בהודעה הרשמית שפירסמה לא חשפה אינטל פרטים אודות מחיר ההנפקה וגם לא באיזו בורסה תנפיק את מניותיה של מובילאי ומתי, אך ענקית השבבים כבר הזכירה בעבר את כוונתה להגיע להנפקתה של מובילאיי סביב אמצע 2022, כאשר על פי הערכות קודמות צפויה ההנפקה להגיע לפי שווי של כ-50 מיליארד דולר.

אינטל הודיעה על רכישתה של מובילאיי במרץ 2017, אז עמד שוויה על 15.3 מיליארד דולר, כאשר בשנה שעברה הציגה ציון דרך עת מכרה מעל 100 מיליון יחידות ממערכת השבבים EyeQ, המשמשת מערכות בתחום הבטיחות לרכבים ומערכות רכב אוטונומיות.

בדוחותיה של אינטל לרבעון הרביעי של 2021 הציגה מובילאיי עליה של 7% בהכנסות לסך של 356 מיליון דולר, כאשר במבט על 2021 כולה רשמה עליה של 43% בהכנסות וסיכמה את השנה עם 1.4 מיליארד דולר.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים