הוכרז: Intel Blockscale ASIC – המאיץ הקריפטוגרפי החדש של אינטל

שבב Blockscale ASIC (תמונה: Intel) שבב Blockscale ASIC (תמונה: Intel)

אינטל הכריזה היום (ב’, 4.4) באופן רשמי על ה-Intel Blockscale ASIC, מאיץ ה-ASIC היעודי של החברה לשוק המטבעות הקריפטוגרפיים, המציע עוצמת חישוב של עד 580GH/s ויעילות חשמלית משופרת בהשוואה לפתרונות מתחרים בשוק.

תחום המטבעות הקריפטוגרפיים, וטכנולוגיית הבלוקצ’יין בכלל, הם עדיין בין התחומים החמים בעולם של היום, עם מטבעות מוכרים כמו ביטקוין, איתריום ורבים אחרים, מה שיצר לא מעט עניין גם בעבור חברת אינטל, שהשקיעה במחקר ופיתוח בתחום עם הכרזה מוקדמת יותר שהגיעה בחודש פברואר על כניסתה לשוק כריית מטבעות הקריפטו.

Intel Blockscale ASIC

מאיץ ה-Blockscale החדש של אינטל, שהיה מוכר קודם לכן תחת שמות הקוד Bonanza Mine ו-BMZ2, מגיע כשבב ASIC (ר”ת application specific integrated circuit) יעודי הממוטב לחישובי SHA-256 הנמצאים בשימוש בחלק מהמטבעות השונים.

הוא מציע קצב האשרייט (Hash Rate) של עד 580GH/s ודגש על צריכה חשמלית נמוכה, המגיעה לעד 26J/TH (ר”ת joules per terahash), מה שיאפשר לחברות המשתמשות בו לצרוך פחות אנרגיה להפקת המטבעות הקריפטוגרפים.

מאיץ הבלוקצ'יין החדש של אינטל (מקור אינטל)
מאיץ הבלוקצ’יין החדש של אינטל (מקור אינטל)

מאיץ ה-Blockscale החדש של אינטל יתחיל להגיע ללקוחות הראשונים במהלך הרבעון השלישי של 2022, בהם Block, Argo Blockchain, Hive Blockchain ו-GRIID, עם צפי זמינות מורחבת למאיץ החדש ב-2023.

בעוד שסוחרי קריפטו עוסקים רבות בשווי העולה והיורד של המטבעות, לכורי מטבעות הקריפטו קיים מימד חשוב נוסף בדמות היעילות של תהליך כריית המטבעות, הקשור לא רק בעלויות החשמל הדרוש לכרייתם, אלא גם ליעילות של מערכות הכרייה, מה שהופך את ה-Blockscale לפתרון מעניין בעבור גופים מסחריים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים