זה רשמי: אילון מאסק רוכש את טוויטר ב-44 מיליארד דולר

לוגו טוויטר

עכשיו זה רשמי, אילון מאסק (Elon Musk), מנכ”ל טסלה ו-SpaceX והאיש העשיר בעולם, רוכש את הרשת החברתית טוויטר (Twitter) ויהפוך אותה לחברה פרטית אחרי ההחלטה של דירקטוריון טוויטר אמש (ב’ 25.4) לקבל את הצעת הרכש של מאסק שעמדה על 44 מיליארד דולר.

אילון מאסק, האיש העשיר בעולם השווה כ~268.2 מיליארד דולר ובעל לא פחות מ-83.7 מיליון עוקבים בטוויטר, רוכש רשמית את הרשת החברתית לפי שווי של 54.2 דולר למניה או 44 מיליארד דולר, מחיר המייצג פרמיה של 38% אחוז מעל מחיר המניה ב-1 באפריל, טרם רכש מאסק את המניות הראשונות בחברה, הצעה שטוויטר התקשתה לוותר עליה.

עם אישור וביצוע הרכישה במהלך 2022 ולאחר אישור בעלי המניות והרשויות הרגולציה, תימחק טוויטר מהמסחר, זאת לאחר שהונפקה בבורסה ב-2013.

הרכישה של טוויטר על ידי מאסק מגיעה לאחר שהביע חוסר שביעות רצון בנושא חופש הביטוי ברשץ החברתית, זאת בניגוד לעמדה שלו בנושא, או כפי שאמר זאת באחד מציוציו הרבים בטוויטר: “סליחה שאני חסיד אבסולוטי של חופש הביטוי“.

סיפור הרכישה של מאסק החל בתחילת החודש, ב-4 באפריל, אז רכש 9.2% ממניות טוויטר, צעד שהוביל להצעה להפוך אותו לדירקטור בחברה. מאסק דחה את ההצעה זמן קצר לאחר מכן, ב-10 באפריל, וזאת מאחר שבמידה והיה הופך לדירקטור הוא היה מוגבל ברכישה של לא יותר מ-14.9% ממניות החברה.

ב-14 באפריל הגיש מאסק הצעה רשמית לרכוש את טוויטר לפי שווי של 43 מיליארד דולר ולהפוך אותה לחברה פרטית, צעד שלא התקבל בצורה טובה בטוויטר ואף גרם לחברה לשקול צעדים כנגד השתלטות עוינת על ידי אסטרטגיה של “גלולת רעל”.

עם זאת, החברה החליטה לעשות סיבוב פרסה ולהיענות בסופו של דבר להצעת הרכישה של מאסק לאחר שהציג תוכנית מימון בשווי 46.5 מיליארד דולר, הכוללת 21 מיליארד דולר מכספו האישי והלוואות בשווי נוסף של 25.5 מיליארד דולר, מה שהוביל להכרזה על אישור עסקת הרכישה.

בעוד שעסקת הרכישה עדיין צריכה לעבור את האישורים הרלוונטיים בטרם תצא לפועל, אפשר לנחש כי נזכה לראות לא מעט שינויים בעתיד של טוויטר תחת שליטתו של מאסק, רשת חברתית שאולי איננה הגדולה בעולם, אך זו שנחשבת למשפיעה ביותר.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים