כרטיסי ה-Intel ARC הגרפיים של אינטל מתעכבים

אינטל נכנסת לשוק כרטיסי המסך (מקור אינטל) אינטל נכנסת לשוק כרטיסי המסך (מקור אינטל)

אינטל עדכנה את לוח הזמנים הצפוי של הגעת כרטיסי ה-Intel ARC הגרפיים לשוק, ועל פי העדכון חדש של החברה בבלוג הרשמי נראה כי נוצרו עיכובים בשרשרת האספקה בעקבות מגפת הקורונה, כאשר כרטיסי ה-Intel ARC 3 יחלו להיות זמינים בצורה רחבה יותר בזמן הקרוב, ואילו כרטיסי ה-Intel ARC השולחניים עדיין שומרים על לו”ז ההשקה המקורי לרבעון השני של השנה.

סדרת כרטיסי ה-Intel ARC הגרפיים של אינטל נועדה להגיע כאחד מהשינויים הגדולים ביותר בשוק כרטיסי המסך, עם הצגת תחרות חדשה לאנבידיה ו-AMD בתחום. אינטל הכריזה על סדרת כרטיסי ה-Intel Arc A לניידים כבר בחודש מרץ האחרון, כאשר לפי מפת הדרכים הרשמית של החברה, הכרטיסים למחשבים נייחים צפויים להגיע ברבעון השני של 2022.

הכרטיסים הגרפיים לניידים מתעכבים

לפי העדכון החדש של ליסה פירס, סגנית הנשיא והמנהלת הכללית של החטיבה הגרפית באינטל, כרטיסי ה-Intel ARC 3 ממשיכים להתעכב וזמינים כעת רק באופן מצומצם, אך בחברה מבטיחים כי הם יהפכו לזמינים בעבור יצרני ניידים נוספים באופן מיידי, כאשר כרטיסי ה-Intel ARC 5/7 החזקים יותר צפויים להגיע לשוק בחודשי הקיץ המוקדמים (יוני-ספטמבר).

החברה הציגה לוח זמנים מעודכן לכרטיסי המסך השולחניים, שעדיין צפויים להגיע במהלך הרבעון הנוכחי, עם כרטיסי Intel ARC 3 שולחניים שיהיו זמינים קודם לכן בעבור השוק הסיני ויצרני המחשבים. כרטיסי ה-Intel ARC 5/7 השולחניים יגיעו ב”חודשי הקיץ המאוחרים”.

לוח זמנים זה מצביע על עיכובים באספקה, שנובעים לפי אינטל מבעיות בשרשרת האספקה כתוצאה ממגפת הקורונה, ומביאים לכך שהזמינות הרחבה של הכרטיסים הגרפיים למחשבים לא תהיה כמתוכנן, אלא תקרה באיטיות במהלך השנה.

כרטיס Intel ARC A שולחני (מקור אינטל)
כרטיס Intel ARC A שולחני (מקור אינטל)

אין ספק שכרטיסי ה-Intel ARC החדשים של החברה יעשו שינוי משמעותי בשוק כרטיסי המסך העולמי. עם זאת, קשה כרגע לדעת מתי כרטיסי ה-ARC השולחניים יהפכו להיות זמינים למכירה בשוק הרחב, כשצפי הזמינות הראשוני נקבע לרבעון השני עבור שוק הסיני בלבד ודרך יצרני המחשבים.

בשוק המוגדר כדואופול של אנבידיה ו-AMD, הכניסה של אינטל מגיעה בתור שינוי משמעותי, אך עדיין אין מענה על השאלה הגדולה ביותר – כיצד יתמודדו כרטיסי ה-Intel ARC מול כרטיסי ה-GeForce ו-Radeon הוותיקים בשוק.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים