הוכרזו: QWireless AR Smart Viewer – משקפי מציאות רבודה אלחוטיים מבית קוואלקום

משקפי ה-Wireless AR Smart Viewer Reference Design החדשים (מקור קוואלקום) משקפי ה-Wireless AR Smart Viewer Reference Design החדשים (מקור קוואלקום)

קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על Wireless AR Smart Viewer, עיצוב רפרנס (Reference Design) חדש ועדכני של החברה למשקפי מציאות רבודה אלחוטיים אותם היא מפתחת על בסיס פלטפורמת ה-Snapdragon XR2, כשהם מיועדים להיות הבסיס למשקפי מציאות רבודה מיצרנים אחרים שיתבססו עליהם.

משקפי ה-Wireless AR Smart Viewer החדשים של קוואלקום מגיעים על מנת להחליף את עיצוב משקפי ה-AR Smart Viewer הקודמים של החברה, עם מעבר לתצורה אלחוטית וקלה יותר המבוססת על שבב ה-Snapdragon XR2 שהוצג עוד ב-2019.

משקפי ה-Wireless AR Smart Viewer החדשים של קוואלקום מגיעים עם צמד מסכי micro-OLED בגודל של 0.49 אינץ’, ברזולוציית 1080p, עם תדר רענון של 90Hz, כאשר החברה הצליחה להוריד את עובי העדשות מ-14.2 מ”מ בגרסה החוטית הקודמת ל-9.5 מ”מ בדור החדש, כאשר הם שוקלים 115 גרם בלבד.

משקפי ה-Wireless AR Smart Viewer Reference Design החדשות בהשוואה לדור הקודם (מקור קוואלקום)
משקפי ה-Wireless AR Smart Viewer Reference Design החדשים בהשוואה לדור הקודם (מקור קוואלקום)

המשקפיים מגיעים עם צמד מצלמות מעקב הפועלות ב-6 דרגות חופש DoF (ר”ת degrees of freedom) על מנת למקם את המשתמשים במרחב הוירטואלי ולהתממשק עימם בצורה מיטבית, זאת בנוסף למצלמת RGB צבעונית המיועדת להעברת התמונה של העולם הסובב את המשתמשים.

בתחום החיבור האלחוטי המשקפיים ישתמשו בשבב ה-FastConnect 6900 של קוואלקום, המספק חיבור WiFi 6/6E ו-Bluetooth 5.3 ומאפשר לפי החברה זמן שיהוי של פחות מ-3ms בחיבור למכשיר הסלולרי.

נקודת תורפה אפשרית אחת בעיצוב החדש היא זמן הסוללה של המשקפיים, אל זה לא התייחסה החברה, אך צויין כי הם מגיעים עם סוללת 650mAh מובנית.

מפרט משקפי ה-Wireless AR Smart Viewer Reference Design החדשות (מקור קוואלקום)
מפרט משקפי ה-Wireless AR Smart Viewer Reference Design החדשים (מקור קוואלקום)

בדומה לדור הקודם, משקפי ה-Wireless AR Smart Viewer החדשים נוצרו בשיתוף פעולה בין קוואלקום וחברת Goertek, כאשר לפי החברה אנו צפויים לראות משקפים ראשונים שיתבססו על העיצוב החדש כבר בחודשים הקרובים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים