מפרט האייפד הבסיסי מהדור העשירי נחשף בהדלפה חדשה

טאבלט iPad 10.2 דור 9 (מקור אפל) טאבלט iPad 10.2 דור 9 (מקור אפל)

טאבלט האייפד הבא של חברת אפל (Apple) צפוי להגיע עם מסך גדול יותר מזה שמוצע בדור הנוכחי, להתבסס על שבב ה-Apple A14 Bionic שיציע קישורית מהדור החמישי (5G) ולהציע לראשונה חיבור USB-C מובנה בדומה לשאר דגמי האייפד מהדור העדכני, כך עולה ממידע חדש אותו הציג אתר 9to5mac.

מבין שלל הסדרות האייפד השונות של אפל, ה”אייפד” הרגיל מגיע כדגם הבסיסי ביותר של החברה, כאשר הדור התשיעי הנוכחי הוכרז ב-2021 והגיע עם מסך 10.2 אינץ’.

בעוד שהמידע החדש על הדגם הבא בסדרה לא כולל מידע על גודל המסך עצמו, המסך צפוי להגיע ברזולוציית רטינה (Retina), בדומה לאייפד אייר, מה שרומז על שינוי עיצוב הטאבלט והגדלת המסך לאזור ה-10.5~10.9 אינץ’.

טאבלט iPad 10.2 דור 9 (מקור אפל)

החלק החשוב יותר הוא במספר שינויים פנימיים שיבוצעו בדגם העתידי, בהם המעבר לחיבור USB-C סטנדרטי במקום חיבור ה-Lightning, דבר שיאפשר יישור קו סופי בין שלל דגמי האייפד השונים.

מבחינת היכולות הטכניות שלו, האייפד החדש צפוי להתבסס על שבב ה-Apple A14 Bionic הוותיק יותר של החברה, שיספק שיפור ביצועים של כ~30% לעומת הדור הקודם, יחד עם תמיכה ב-5G.

מה שלא נמצא בטאבלט האייפד הבסיסי של אפל הם שבבי ה-Apple M1/M2 מהדור הנוכחי, דבר הצפוי למדי לאור תג המחיר הנמוך שלו.

נכון למועד זה אין צפי מדויק למועד ההכרזה וההשקה של הדור העשירי בסדרת האייפד, אך בתור הפתרון התקציבי בסדרה, ניתן לצפות כי הוא ישמור על תג מחיר הדומה לזה בו מוצע הדור הנוכחי, שעמד על 329 דולר בהשקה שלו.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים