העוזרת הקולית אלקסה של אמזון תוכל לדמות את הקול של כל אחד

אירוע Amazon reMARS 2022 (מקור אמזון) אירוע Amazon reMARS 2022 (מקור אמזון)

חברת אמזון (Amazon) הציגה באירוע ה-Amazon re:MARS 2022 הנערך בימים אלו בארה”ב מגוון טכנולוגיות חדשות עליהן היא עובדת, ובהן אפשרות להתאמה אישית של הקול בו משתמשת אלקסה (Alexa), העוזרת הקולית החכמה של החברה.

הפיצ’ר החדש יאפשר לאלקסה להישמע כמו כל בן אדם בו יבחר המשתמש על ידי אימון קצר של אלקסה באמצעות קטע קול בן דקה בלבד של קול האדם אותו רוצים לדמות.

אלקסה של אמזון נחשבת לאחת מהעוזרות הקוליות המוכרות ביותר, יחד עם סירי של אפל ו-Google Assistant של גוגל, כאשר במהלך השנים אמזון שידרגה והפכה אותה לחכמה ו”אנושית” יותר, עם אפשרויות מתקדמות דוגמת סקיל הקולות המפורסמים שנוסף ב-2019.

הפעם אמזון לא מתכננת להציע למשתמשים קולות של אנשים מפורסמים, אלא לאפשר יצירה של “פילטר קולי אישי” (Personal Vice Filter) שיאפשר לאלקסה להשתמש בקול שהמשתמש מכיר, דוגמת סבתא שלו.

פיצ'ר פילטר הקול האישי (מקור אמזון)
פיצ’ר פילטר הקול האישי (מקור אמזון)

לפי אמזון, אלקסה תוכל ללמוד ולדמות את הקול הרלוונטי מקטע קולי של דקה בלבד. לא מדובר על טכנולוגיה חדשה, כאשר היכולת לשנות את הקול ולדמות אותו לאנשים שונים מיושמת לא פעם בתעשיית הקולנוע, יחד עם טכנולוגיות דיפ פייק אחרות לוידאו ולא רק לאודיו.

ההבדל הגדול הוא בעובדה כי הטכנולוגיה תהפוך להיות זמינה בצורה הרבה יותר רחבה עם השילוב שלה באלקסה, כאשר לפי החברה השימוש בקול מוכר יסיע לבנות אמפתיה ולעזור לשמור על הזיכרון של אנשים, גם כאלו שכבר אינם.

חברת אמזון לא מסרה האם ומתי פיצ’ר פילטר הקול המותאם לאלקסה יהיה זמין לציבור המשתמשים.

הדגמת הפיצ’ר החדש באירוע ה-Amazon re:MARS 2022 (קוד זמן 1:01:59):

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים