אמזון תלווה אתכם בבית, ברכב וברחוב

Alexa Voice Service (תמונה: Amazon)

באירוע השקה אותו ערכה אמזון אמש (ד’, 25.9) בארה”ב, הציגה החברה מגוון מוצרי Echo חדשים כשבנוסף אליהם החברה הציגה מוצרים נוספים, שירותים חדשים ואפשרוית משודרגות של העוזרת הקולית Alexa, אשר ביניהם תוספת קולות של מפורסמים כסקיל נוסף שיאפשר ל-Alexa לענות בקולם.

אמזון ברחוב

המוצר הראשון הוא ה-Ring Fetch, מכשיר איתור לכלבים שנועד להזהיר את המשתמשים במידה והכלב שלהם יוצא מהתחום אותו הגדירו. למעשה, החידוש העיקרי במוצר הוא הטכנולוגיה האלחוטית החדשה של אמזון בה הוא ישתמש.

ה-Fetch ישתמש ברשת ה-Amazon Sidewalk החדשה והניסיונית של החברה שנועדה לתחום מוצרי האינטרנט של הדברים (IoT) כשהיא משתמשת בתדר 900MHz החופשי (בארה”ב) על מנת לספק רשת תקשורת אלחוטית בצריכה נמוכה ועם טווח גדול יותר מה-WiFi הרגיל.

איתורן לכלבים Ring Fetch (מקור אמזון)

אמזון בבית

שנה לאחר הצגת המיקרוגל החכם מסדרת מוצרי ה-AmazonBasics של החברה שנועד להיות הדגמה למערכת הפיתוח Alexa Connect Kit וצבר פופולריות גדולה לפי אמזון, החברה הכריזה על ה-Amazon Smart Oven, תנור חכם המשלב את העוזרת הקולית בתוכו.

התנור החדש מוגדר כתנור 4 ב-1 כשהוא מגיע כחלק מתוכנית ה-Certified for Humans (“מאושר לבני אדם”) שנועדה לספק מוצרים פשוטים במיוחד להפעלה ולחיבור ל-Alexa. התנור החדש יאפשר שימוש כתנור, מיקרוגל, מטגן אוויר ומחמם מזון. באמצעות השילוב של Alexa בתנור משתמשים יוכלו להפעילו מרחוק, לקבל התראות על הכנת המזון ואף לסרוק את ברקוד המוצר אותו רוצים להכין והתנור יתאים את עצמו באופן אוטומטי.

תנור ה-Amazon Smart Oven יהיה זמין למכירה במחיר של 250 דולר.

תנור חכם Amazon Smart Oven (מקור אמזון)

מוצר נוסף אותו אמזון הציגה הוא ה-Echo Glow, מנורת לילה חכמה וצבעונית לילדים המופעלת על ידי Alexa ומאפשרת למשתמשים לתכנת אותה לכיבוי והדלקה אוטומטית או תצוגה של צבעים ואפקטים שונים בהתאם להגדרות.

מנורת ה-Echo Glow תהיה זמינה למכירה במחיר של 30 דולר.

מנורת לילה חכמה Echo Glow (מקור אמזון)

אמזון ברכב

בעוד אמזון מציעה מגוון פתרונות לבית הנשענים על Alexa, החברה מציעה פתרונות גם עבור בעלי רכבים, בין אם מדובר על שיתוף פעולה עם יצרניות הרכב או ה-Echo Auto המאפשר להוסיף את Alexa לכל רכב. באירוע הנוכחי אמזון הכריזה על שילוב Alexa ברכבי ג’נרל מוטורס (General Motors), שתהיה לחברה הראשונה שתיישם את מלוא ממשק הפיתוח Alexa Auto SDK של אמזון שיאפשר למשתמשים שימוש מלא ב-Alexa ברכבי GM.

Alexa ברכב (מקור אמזון)

בין השירותים והמוצרים השונים אותם אמזון הציגה במהלך האירוע ניתן למצוא תוספת מעניינת ל-Alexa, סקיל חדש בשם “celebrity voice for Alexa” שיאפשר להוסיף קולות של מפורסמים לעוזרת הקולית ולקבל תגובות ממנה בקולם. המפורסם הראשון שזוכה להיכלל בשירות החדש הוא לא פחות מסמואל ל. ג’קסון (Samuel L. Jackson) שתורם את קולו לעוזרת הקולית.

המשתמשים יוכלו לבקש מ-Alexa לקבל תשובה בקולו של סמואל ל. ג’קסון, כאשר אמזון אף הגדילה לעשות במקרה של השחקן ולאפשר למשתמשים לבחור אם הם רוצה לקבל גרסה “מצונזרת” של השחקן ללא גסויות או את החוויה המלאה והיחודית המוכרת מהסרטים בהם הוא משחק.

הסקיל החדש יהיה זמין מאוחר יותר השנה במחיר של 99 סנט.

סקיל Samuel L. Jackson – celebrity voice for Alexa (מקור אמזון)

זוג שיפורים נוספים ל-Alexa ולמוצרים החכמים של אמזון מגיעים בדמות ה-Alexa Guard, אפשרות חדשה אותה משתמשים יוכלו להפעיל במוצרים החכמים שלהם כשזו תהפוך אותם למעשה למערכת אזעקה שתתריע במידה וזוהתה פעילות חשודה בבית לאחר שזוהתה יציאה של המשתמשים מהבית.

אפשרות חדשה נוספת תגיע כחלק משיתוף פעולה בין אמזון ובין יצרני ראוטרים אלחוטיים הכוללים חברות כמו ASUS, Linksys ו-TP-Link. אפשרות זו תציע שליטה מרחוק בראוטרים דרך Alexa וניתן יהיה לחבר או לנתק מכשירים מרשת ה-WiFi בהפעלה קולית בלבד, פתרון שנועד לאפשר שליטה על זמן הגישה של הילדים לרשת האינטרנט או פשוט לאפשר שליטה על זמני הפעילות של רשת ה-WiFi בכללותה.

השוואת מפרטים