גאדג’טי מסקר: Logitech Lift Vertical – יותר נוח

Logitech Lift (צילום: רונן מנדזיצקי) Logitech Lift (צילום: רונן מנדזיצקי)

כשנתיים לאחר שישב על שולחננו ה-MX Vertical בעל המבנה הארגונומי, מגיע כעת תורו של ה-Logitech Lift, העכבר החדש של לוג’יטק המגיע במבנה זה, אשר מביא עימו פתרון לבעיית שיווי המשקל בה לקה הדגם הראשון.

הפעם לא מדובר בעכבר מסדרת הדגל MX. הוא קטן יותר בממדיו, אך עדיין קרוב יותר למידותיו של ה-MX Master 3 מאשר לאלו של עכברים קטנים במיוחד, ואולי דווקא מיצובו מחוץ לסדרת ה-MX מתאים יותר, שכן גם ה-MX Vertical לא ממש הרגיש כשייך לסדרת הדגל כשהגיע עם מעט יותר כפתורים הניתנים לתכנות וללא תמיכה במנגנון ה-Darkfield של לוג’יטק.

מה מציע עכבר ה-Logitech Lift

כמו ה-MX Vertical, גם כאן לא תמצאו את מנגנון ה-Darkfield המאפשר שימוש על מגוון רחב יותר של משטחים, כמו זכוכית למשל. במקומו, העכבר משתמש בחיישן אופטי בעל דיוק שנע בין 400DPI ועד 4000DPI. הוא תומך גם בטכנולוגיית ה-Logitech Flow לשימוש בעד 3 מחשבים שונים, אליהם יוכל להתחבר באמצעות בלוטות’ או דרך מתאם ה-Logi Bolt האלחוטי המוסתר מתחת לכיסוי המסתיר את הסוללה.

תמצאו בו מגיע עם שישה כפתורים, 4 מהם ניתנים להתאמה באמצעות התוכנה היעודית שלו. זה כולל את זוג הכפתורים הרגיל (ימין ושמאל), גלגלת עם כפתור לחיץ הניתן להתאמה אישית, כפתור נוסף מתחת לגלגלת וזוג כפתורים בצד העכבר, המשמשים למעבר בין דפים (קדימה ואחורה), אך ניתנים להתאמה אישית גם כן.

כך צריך להחזיק עכבר

אם אתם נוהגים לשבת הרבה זמן במהלך היום מול המחשב, חשוב מאוד לשמור על עצמכם. ישיבה לא נכונה, העמדה לא נכונה של המסך מולכם וגם הדרך בה אתם מחזיקים את העכבר על השולחן יכולים לגרום לאורך זמן לפגיעות שונות, ובעוד שסדרת ה-MX של לוג’יטק עושה עבודה טובה למדי בתחום הארגונומי, גם איתה אני לעיתים מוצא את עצמי עם כאבים בפרק כף היד.

ה-Logitech Lift Vertical, כמו קודמו ה-MX Vertical, מגיע בעיצוב אנכי עם שיפוע של 57 מעלות שנועד להפחית את הלחץ על שורש כף היד ועייפות השרירים. הסיבוב הקל הזה של היד אל מול הדרך בה אנו אוחזים בעכבר רגיל עושה הבדל גדול מאוד, וזו גם הסיבה שבשנים האחרונות התחלנו לראות יותר ויותר עכברים בעלי מבנה זה.

מי שטרם השתמשו בעכבר מסוג זה יזדקקו למעט זמן הסתגלות, אך מצאתי שקל היה לי יותר לבצע את המעבר לעכבר ה-Lift מאשר לחזור בחזרה לעכבר המגיע בתצורה רגילה לאחר סיום הסקירה.

ביצועים וסוללה

למרות שהוא לא משלב את מנגנון ה-Darkfield, המנגנון האופטי של העכבר מדוייק מאוד, ובאמצעות התוכנה המגיעה עם העכבר (+Logi Options), ניתן גם לבצע כמות גדולה של שינויים על פי דרישה.

תוכלו לתכנת 4 מהכפתורים בעכבר לביצוע פעולות שונות, והמגוון כאן רחב מאוד, כאשר תוכנות מסוימות יוכלו לבצע התאמה ספציפית לשימוש בהן באמצעות העכבר, כמו למשל – פוטושופ, דפדפן, מסמך וורד או שיחות וידאו.

תוכנת Logi Options (תמונה: Logitech)
תוכנת Logi Options (תמונה: Logitech)

ניתן, כאמור, לבצע מעבר מהיר בין מחשבים שונים עם כפתור הממוקם בחלקו התחתון של העכבר, כאשר לכך נוספת גם תכונת ה-Flow, המאפשרת שליטה מלאה בעד 3 מחשבים ברמה של העתקת מידע ממחשב אחד למשנהו.

החיסרון העיקרי אותו מצאתי בדגם ה-MX Vertical היה במשקל שלו, או ליתר דיוק – בשיווי המשקל. העכבר נטה להתהפך הרבה מאוד בכל פעם שהושטתי אליו את היד, וגם לאחר זמן הסתגלות ממושך לא הצלחתי להימנע מלהפיל אותו על הצד.

הדגם החדש מגיע במבנה קטן יותר, מה שמונע את הפלתו בכל פעם מחדש. בחודשיים בהם השתמשתי בו העכבר נפל בסה”כ שלוש פעמים, אחת מהן בזמן בדיקות הנפילה שערכתי בזמן הכתיבה של סקירה זו, ובמקרה זה נדרש ממני להפעיל לא מעט כח כדי להפיל אותו.

ה-Logitech Lift אינו ניתן לטעינה. מדובר בעכבר המבוסס על סוללת AA רגילה, כשבלוג’טק מציינים כי הסוללה תספיק לכם גם לשנתיים. אחרי חודשיים של שימוש (בחיבור בלוטות’), המחוון עדיין מראה 100%, כך שאני נוטה להאמין לנתון עליו מצהירה החברה.

Logitech Lift (צילום: רונן מנדזיצקי)
Logitech Lift (צילום: רונן מנדזיצקי)

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Logitech Lift

במחיר נמוך באופן משמעותי מזה אותו קבעה לוג’יטק בזמן ההשקה של הדגם הקודם (MX Vertical), שעלה כ-540 ש”ח, דגם ה-Logitech Lift החדש מביא עימו את כל היתרונות שראינו בדגם הקודם, יחד עם מספר שיפורים, כמה צבעים שונים וגרסה המתאימה לשמאליים, וכמובן תמיכה ביכולות הרבות שמציעה לוג’יטק דרך צד התוכנה שלה.

הוא נוח מאוד לאחיזה, מאוד מדוייק, מציע 4 כפתורים הניתנים לתכנות ומאפשר עבודה על מספר מחשבים ומעבר מהיר ביניהם, וגם זמן סוללה ארוך במיוחד ללא צורך בטעינה חוזרת בשל השימוש בסוללת AA רגילה.

מחיר: 299 ש”ח >> לחצו כאן למידע נוסף ולרכישה

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים