קוואלקום מציגה את Snapdragon W5 Gen 1 – הדור הבא של מערכות השבבים לשעונים החכמים

פלטפורמת ה-Snapdragon W5 לשעונים חכמים (מקור קוואלקום) פלטפורמת ה-Snapdragon W5 לשעונים חכמים (מקור קוואלקום)

קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על ה-Snapdragon W5+/W5 Gen 1, פלטפורמת הדור הבא לשעוני ה-Wear OS החכמים של החברה, המגיעה כקפיצת מדרגה עצומה לעומת הדור הקודם עם המעבר לייצור בתהליך 4nm, ביצועים משופרים פי 2, זמן סוללה הגדול יותר ב-50% ומידות קטנות יותר ב-30% לעומת שבבי ה-Wear הקודמים של החברה.

בדומה לסדרת שבבי ה-Snapdragon העדכנית של החברה לסלולר, קוואלקום משנה את מיתוג סדרת ה-Snapdragon Wear לשעונים החכמים עם שבבי ה-Snapdragon W5+/W5 החדשים, המחליפים את סדרת ה-Wear 4100 ה”מיושנת” שהוצגה ב-2020.

מה חדש ב-Snapdragon W5 Gen 1

השינוי הגדול ביותר בין הדורות מגיע במעבר מייצור בתהליך 12nm ל-4nm במעבד הראשי ומ-28nm ל-22nm במעבד המשני ההמשודרג, שילוב המאפשר לשני השבבים החדשים בסדרת ה-Snapdragon W5 Gen 1 החדשה להציע זמן סוללה גבוה משמעותית של למעלה מ-50%, תוספת קריטית במיוחד עבור המוצרים הלבישים להם הוא מיועד.

לפי קוואלקום, שעון חכם עם שבבי ה-W5 Gen 1 החדשים וסוללת 300mAh יוכל להציע עד 15 שעות שימוש נוספות בהשוואה לדור הקודם, כאשר מערכת השבבים החדשה מציעה לא רק שיפורים בצד הביצועים וחיי הסוללה, אלא גם אוסף פיצ’רים חדש ועדכני ל-2022 הכולל תמיכה בתקן ה-Bluetooth 5.3, מגבר אודיו בעוצמה של 1W מסוג Class D המובנה בשבב עצמו על מנת לשמש כרמקול לשעון החכם, תמיכה במעקב מיקום מדויק יותר בתדר כפול (L1+L5), קישוריות WiFi ו-LTE משופרות ועוד.

פלטפורמת ה-Snapdragon W5 לשעונים חכמים (מקור קוואלקום)
פלטפורמת ה-Snapdragon W5 לשעונים חכמים (מקור קוואלקום)

בדומה לסדרת שבב ה-Wear 4100, פלטפורמת ה-W5 Gen 1 החדשה של קוואלקום מתבססות על מעבד מרובע ליבות, המגיע בתהליך ייצור משודרג, ומבוסס על ליבות Cortex-A53 לצד ליבת עזר חדשה ומהירה יותר המבוססת על Cortex-M55 בתדר עבודה של 250Hz בגרסת ה-+W5.

בנוסף, נמצא בשבב גם ליבת Adreno 702 גרפית חדשה הפועלת בתדר עבודה של 1GHz ותוספת של ליבת ליבה בינה מלאכותית מסוג Ethos-U55, שילוב המציג ביצועים משופרים של יותר מפי 2 לעומת הדור הקודם, לפי החברה.

השוואה בין סדרת ה-W5 ו-Wear 4100 (מקור קוואלקום)
השוואה בין סדרת ה-W5 ו-Wear 4100 (מקור קוואלקום)

השעונים הראשונים שצפויים להגיע עם שבבי ה-Snapdragon W5+/W5 Gen 1 יהיו מסדרת ה-TicWatch של MOBVOI ו-Oppo Watch 3 של OPPO, כאשר לפי קוואלקום קיימים לא פחות 25 דגמי שעונים חכמים הנמצאים בפיתוח עם שבבי ה-Snapdragon W5 Gen 1 החדשים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים