דיווח: סמסונג עובדת על חיישן צילום ברזולוציית 432 מגה פיקסל

חיישני HP1 ו-GN5 (תמונה: Samsung) חיישני HP1 ו-GN5 (תמונה: Samsung)

בשנתיים האחרונות סמסונג מככבת עם חיישני צילום ברזולוציה גבוהה במיוחד, כשמכשיר הדגל שלה כולל מצלמה ראשית ברזולוציית 108 מגה פיקסל מאז 2020. לאחרונה שמענו לא מעט אודות חיישן מתוצרתה ברזולוציית 200 מגה פיקסל בשם ISOCELL HP3, אך נראה שהחיישן הזה הוא רק עוד צעד בדרך לחיישן ברזולוציה גבוהה אף יותר.

את המידע החדש אנחנו מבינים דרך רישום חדש של סמסונג לשם Hexa²pixel, אשר מזכיר את הרישום הנוכחי אשר נקרא Tetra²pixel ונמצא בחיישן ה-HP3 המוזכר המגיע ברזולוציית 200 מגה פיקסל.

בשלב הנוכחי טכנולוגיית ה-Tetra²pixel מבטאת את היכולת של החיישן לאחד בין קבוצה של קבוצה של 16 פיקסלים לאחד ובין 4 פיקסלים לאחד, כך שרזולוציה טבעית של 200 מגה פיקסל יכולה להתכווץ לרזולוציה של 50 ו-12.5 מגה פיקסל כשכל פיקסל הופך לגדול יותר.

אם מבצעים את החישוב, חיישן ה-ISOCELL HP3 יכול להציע תמונות ברזולוציית 200 מגה פיקסל כשכל פיקסל מגיע בגודל 0.56 מיקרו-מטר, יחד עם תמונות ברזולוציה של 50 מגה פיקסל כשכל פיקסל מגיע בגודל של 1.12 מיקרו-מטר (4 פיקסלים ל-1) ותמונות ברזולוציית 12.5 מגה פיקסל כשכל פיקסלים מגיע בגודל של 2.24 מיקרו-מטר (16 פיקסלים ל-1).

ISOCELL HP3 (תמונה: סמסונג)
ISOCELL HP3 (תמונה: סמסונג)

קופצים ל-400 מגה פיקסל

החיישן הבא בסדרה יתמוך בטכנולוגיית ה- Hexa²pixel אשר תביא אותנו אל חיישן ברזולוציית 432 מגה פיקסל בסך הכל, מה שאומר שכנראה נקבל תמונות ברזולוציה טבעית, תמונות ברזולוציה של 48 פיקסל באמצעות שילוב של 9 פיקסלים ל-1 ותמונות ברזולוציית 12 מגה פיקסל דרך שילוב של 36 פיקסלים ל-1.

למי מאיתנו שלא בקיא בנושא, ההסבר הפשוט הוא ששימוש ברזולוציה גבוהה מביא לתמונות מפורטות יותר בתנאי תאורה טובים, אך גורם לתמונות באיכות ירודה בתנאי תאורה קשים עקב גודל הפיקסלים המזערי.

באמצעות איחוד של פיקסלים קטנים לפיקסל אחד גדול יותר, כל פיקסל מאחד לתוכו יותר אור ובכך אפשר לייצא תמונות טובות ברזולוציה נמוכה יותר (כמו 12 מגה פיקסל) בתנאי תאורה קשים, ותמונות ברזולוציה גבוהה יותר (כמו 432 מגה פיקסל) בתנאי תאורה טובים.

זמינות

בשלב הזה לא ממש ברור מתי סמסונג מתכננת לחשוף את החיישן המדובר, אך בהתחשב בעובדה שאפילו חיישני ה-200 מגה פיקסל עוד לא נמצאים בשימוש בסמארטפונים בפועל, נוכל לשער שהוא עדיין במרחק של כחצי שנה לפחות מאיתנו.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים