הפסקה זמנית: סמסונג לא תשתמש במעבדי Exynos ב-Galaxy S23

Samsung Exynos (תמונה: סמסונג) Samsung Exynos (תמונה: סמסונג)

במידה ורכשתם מכשיר דגל של סמסונג מסדרת ה-S בשנים האחרונות, ייתכן שקיבלתם לידכם מכשיר הכולל בתוכו אחת משתי מערכות שבבים שונות. הראשונה מיוצרת על ידי קוואלקום והשנייה מיוצרת על ידי סמסונג בעצמה.

את הגרסאות השונות סמסונג שיווקה למקומות שונים על הגלובוס, כשישראל קיבלה לעתים את גרסאות ה-Exynos תוצרת הבית ולעתים את גרסאות ה-Snapdragon מבית קוואלקום.

לסמסונג היו שאיפות גבוהות, החברה רצתה להתחרות ראש בראש עם מערכת השבבים של קוואלקום, ואף להפסיק להסתמך על שיתוף הפעולה ולייצר את מערכת השבבים לבד.

הרעיון הזה לא צלח את מבחן המציאות, כשבאופן עקבי מערכות השבבים המובילות של סמסונג הגיעו למספרים נמוכים יותר במבחני ביצועים לעומת מערכות השבבים המובילות של קוואלקום.

על פי נתוני המחקר של חברת CounterPoint, הדבר הביא לכך שבזמן שקוואלקום סיימה את הרבעון האחרון של 2021 עם נתח של 30 אחוזים בשוק ה-AP (ר”ת Application Processor), סמסונג נותרה הרחק מאחור עם 4 אחוזים בלבד.

Exynos 2200 (תמונה: Samsung)
Exynos 2200 (תמונה: Samsung)

ובהשוואה לחברות אחרות, באותו זמן מדיה-טק הובילה עם 33 אחוזים ומיצבה את עצמה במקום הראשון ואפל הגיעה למקום השלישי עם נתח של 21 אחוזים.

אם הנתונים הללו עדיין לא מספיקים כדי לאכזב, קוואלקום הודיעה לאחרונה כי סדרת ה-Galaxy S23 ומכשירי הדגל הבאים של סמסונג ישתמשו באופן בלעדי במערכות השבבים שלה, ולא ב-Exynos.

סמסונג לא נוטשת את ה-Exynos

בעקבות הדברים המוזכרים לעיל, הרשת הוצפה בשמועות על כך שסמסונג תפסיק את ייצור מערכות השבבים בסדרת ה-Exynos, אך במסגרת הצגת הדוחות האחרונים שלה למשקיעים, סמסונג ענתה באופן רשמי כי השמועות אינן נכונות, ולפחות בשלב זה החברה מארגנת מחדש את המודל העסקי שלה בנושאי מערכות השבבים במטרה לחזק את התחרות מצידה בטווח הרחוק יותר.

אם נפשט את דבריה של החברה, מדובר למעשה בכך שסמסונג הבינה היכן הדברים לא הצליחו והיא חוזרת להתחלה על מנת לתקן אותם ולחזור חזקה יותר.

השמועות בנושא מספרות לנו על הרכב חדש של החברה הכולל למעלה מ-1000 עובדים, כשאלו ידאגו לייצור של מערכת שבבים עוצמתית וחדשה לסדרת ה-Galaxy S בשנים הבאות, מה שמסביר את החזרה לשימוש בלעדי במערכות השבבים של קוואלקום בזמן שסמסונג לוקחת לעצמה את השנים הקרובות על מנת לעבוד על פיתוח השבבים שלה למכשירי דגל.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים