חברת WD מציגה גרסאות 22TB לכוננים הקשיחים שלה

כונני ה-22TB החדשים (מקור WD)

ווסטרן דיגיטל (Western Digital), יצרנית פתרונות האחסון המוכרת, הכריזה על שלושה כוננים קשיחים חדשים בנפח ענק של 22TB, המגיעים כחלק מסדרות ה-WD Gold בצבע זהב המיועדת למערכות אחסון מידע במרכזי נתונים, ה-WD Red Pro האדומה המיועדת למערכות אחסון NAS וה-WD Purple Pro הסגולה המיועדת למערכות מעקב וצילום.

שלושת כונני ה-22TB החדשים מבוססים על טכנולוגיית ה-CMR (ר”ת Conventional Magnetic Recording) ומשתמשים בפלטות 2.2TB בגרסאות החדשות, זאת לעומת פלטות 2TB שהגיעו בכוננים הקשיחים בנפח ה-20TB הקודם.

הקשיחים משלבים מגוון טכנולוגיות נוספות, בהן ה-OptiNAND לקבלת ביצועים משופרים, ePMR (ר”ת energy-assisted PMR) לכתיבה מידע משופרת על פלטות המידע עצמן ו-HelioSeal לשיפור יעילות הקשיחים באמצעות שימוש בהליום.

ההבדלים בין סוגי הכוננים

חברת WD נוהגת לסמן את המטרה של הקשיח באמצעות צבע שונה לכל סדרה, כך שבעוד ששלושת הכוננים מגיעים במבנה דומה, כל אחד מהם ממוטב למטרה אחרת:

  • גרסת ה-WD Gold מיועדת למרכזי אחסון מידע. היא משלבת את טכנולוגיית ה-ArmorCache של ווסטרן דיגיטל המפעילה זיכרון קאש יעודי ומוגן להאצת ביצועי הכונן מבלי לסכן את המידע הנשמר על הכונן הקשיח.
  • גרסת ה-WD Red Pro מיועדת למערכות אחסון NAS העובדות 24/7 וממוטבות לעבודה במערכי אחסון מידע של עד 24 כוננים, עם תמיכה בריבוי משתמשים הניגשים לכונן הקשיח בו זמנית.
  • גרסת ה-WD Purple Pro מיועדת למערכות צילום ומעקב הפועלות 24/7. היא משלבת את טכנולוגיית ה-AllFrame של ווסטרן דיגיטל על מנת לאפשר עבודה טובה יותר עם מערכות בינה מלאכותית המיועדות לטיפול וניתוח של קטעי הוידאו הנשמרים עליהם.
כונני ה-22TB החדשים (מקור WD)
כונני ה-22TB החדשים (מקור WD)

ראווי פנדקנטי, סגן נשיא בכיר לניהול ושיווק מוצר בחטיבת HDD עסקים בווסטרן דיגיטל, מסר:

הכוננים הקשיחים של החברה ממלאים תפקיד חיוני באחסון, הגנה, לכידה וניתוח של נתונים שמעצבים כמעט כל היבט של חיינו הדיגיטליים. ההובלה הטכנולוגית שלנו והפורטפוליו המורחב של כונני ה- HDD מספקים לנו הזדמנות אדירה לספק ערך ללקוחותינו היום ובעתיד.

כונני ה-22TB החדשים של ווסטרן דיגיטל זמינים למכירה במחיר של 600 דולר (כ~2023 ש”ח) בגרסת הזהב, בגרסה האדומה ובגרסה הסגולה שלהם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים