שירות ה-VPN של מיקרוסופט החל להגיע למשתמשי דפדפן האדג’

דפדפן Microsoft Edge דפדפן Microsoft Edge

מיקרוסופט (Microsoft) החלה לאפשר את הפעלתו של שירות ה-VPN אותו הציגה בשנה הקודמת תחת השם Secure Network (“רשת מאובטחת”) בקרב חלק ממשתמש ממשתמשי דפדפן האדג’ (Microsoft Edge) בגרסה 110 היציבה, שירות שיציע למשתמשים גלישה מאובטחת בנפח של 1GB עם אפשרות ל-3 רמות סינון שונות.

שירות ה-VPN החדש של מיקרוסופט הוכרז עוד ב-2022 כשיתוף פעולה בינה ובין חברת CloudFlare, המוכרת מתחום אבטחת האתרים ומציעה גם שירות VPN משלה.

בעוד ששירות ה-VPN היה זמין בעבור חלק ממשתמשי תוכנית הבטא של דפדפן האדג’, מיקרוסופט החלה לאפשר הפעלה שלו גם למשתמשים בגרסה 110 היציבה של הדפדפן, בדגש על כך כי עדיין מדובר על שירות ניסיוני שזמין רק למשתמשים בודדים נכון לרגע זה.

בדומה למידע המוקדם שהופיע בהכרזה המקורית בשנה שעברה, שירות ה-VPN המובנה החדש בדפדפן האדג’ יציע למשתמשים נפח גלישה מאובטח של 1GB מדי חודש, אך יגביל את נפח הגלישה המקסימלי של משתמשים ב-VPN ל-15GB סה”כ, דבר שנחשף דרך ציוץ של אחד המשתמשים (בגרמנית) שקיבלו גישה ל-VPN, משתמש שאף הציג כי ניתן יהיה לבחור להפעיל את ה-VPN ב-3 רמות שונות:

  • כל האתרים (All Sites) – כל הגלישה בדפדפן תעבור דרך ה-VPN.
  • ממוטב (Optimized) – הפעלת VPN על בגלישה לאתרים בחיבור HTTP רגיל ורשתות WiFi לא מאובטחות.
  • אתרים נבחרים (Selected Sites) – רק גלישה לאתרים ספציפיים שיבחר המשתמש תבוצע דרך ה-VPN.

בעוד שפיצ’ר ה-VPN החדש של מיקרוסופט לדפדפן האדג’ עדיין לא זמין באופן מלא לכלל המשתמשים, השילוב שלו בגרסת 110 היציבה של הדפדפן מסמנת כי הזמינות המלאה צפויה להגיע בקרוב.

השאלה הגדולה ביותר שנותרת כרגע נוגעת למחיר השירות במידה והמשתמש ירצה לגלוש יותר מ-1GB בחודש או יעבור את המכסה החינמית הכללית של 15GB.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים