הוכרז: GPT-4 – הדור הבא של מודל הבינה המלאכותית שעומד מאחורי ChatGPT

לוגו OpenAI

חברת OpenAI הכריזה אמש (ג’ 14.3) על GPT-4, הדור הבא של מודל הבינה המלאכותית המוכר לרובנו באמצעות הצ’אטבוט ChatGPT אותו הוא מפעיל, ששופר במהלך חצי השנה האחרונה.

למודל החדש מתייחסת החברה כמודל “יותר יצירתי ושיתופי מאי פעם”, המסוגל לראשונה “לראות” ולקבל תמונות כקלט עם יכולת לפרש ולספק מידע על הדברים אותם הוא מזהה בתמונה. חשוב לציין כי בשלב הנוכחי המודל החדש יהיה זמין למנויי ChatGPT Plus בלבד.

הכירו את GPT-4

מודל ה-GPT-4 החדש מחליף את מודל ה-GPT-3.5 הקודם של OpenAI ומגיע עם יכולת טובה להתמודד עם משימות כמו כתיבת מסמכים טכניים, הלחנת שירים, כתיבת תסריטים ועוד.

בניגוד לדור הקודם, המודל מהדור החדש יוכל לקבל כקלט גם תמונות ולהבין את התוכן שלהן כחלק מהשיחה איתו, שיחה שעדיין תתנהל בטקסט בלבד. בנוסף לכך, המודל יוכל להתמודד עם יותר מ-25 אלף מילים, מה שיאפשר לו לייצר תוכן ארוך יותר או לנהל שיחות ממושכות יותר עם המשתמש.

לפי ההחברה, GPT-4 מציג ביצועים עדיפים על הדור הקודם, וכאשר הוא ביצע את מבחני הלשכה UBE (ר”ת Uniform Bar Examination) ואולימפיידת הביולוגיה, המודל החדש השיג ציונים באחוזון ה-90 וה-99, בתאמה, בהשוואה לאחוזון ה-10 ו-31 אותם השיג המודל מהדור הקודם.

המודל החדש גם יותר מכוון ובטוח עם סבירות נמוכה ב-82% כי הוא יענה על תשובה לבקשת תוכן אסור ועם סבירות גבוהה יותר ב-40% לייצר תגובה עובדתית מאשר מודל ה-GPT-3.5 הקודם, כך לפי הבדיקות הפנימיות של החברה.

ב-OpenAI מדגישים בנוסף כי מודל ה-GPT-4 החדש רחוק מלהיות מושלם ובדומה למודולי ה-GPT הקודמים גם הוא סובל מבעיות שונות ואיננו אמין לגמרי.

בין הבעיות ניתן לציין כי המודל עדיין “הוזה” (הניסוח של OpenAI במקור) מדי פעם, ממציא עובדות חדשות ועושה טעויות בהבנה אף על כי שהוא מראה שיפור ניכר בנושא לעומד הדור הקודם. בנוסף, המודל אינו מודע לאירועים שהתרחשו לאחר ספטמבר 2021 ומסוגל להכניס דעות קדומות לתגובות שלו.

מודל GPT-4 ישתלב בישום לימוד השפות Duolingo, יישום העזרה לאנשים כבדי ראיה Be My Eyes המאפשר לזהות דברים באמצעות מצלמת המכשיר הסלולרי ושירותים רבים נוספים, כאשר באופן מעניין מיקרוסופט חשפה כי מנוע החיפוש בינג (Bing), שקיבל שדרוג בחודש הקודם על ידי הוספת ה-ChatGPT לתוכו, השתמש מהיום הראשון במודל ה-GPT-4 החדש שהוכרז רשמית כעת.

יש לציין בנוסף כי שילובו של ChatGPT בבינג הוביל לצמיחה מטאורית בכמות המשתמשים במנוע החיפוש של מיקרוסופט, מספר שהגיע ליותר מ-100 מיליון משתמשים חודשיים לדבריה ויגדיל את נתח השוק שלה בתחום הדפדפנים, העומד נכון לחודש הקודם על 4.27%.

בשלב הנוכחי, GPT-4 יהיה זמין למנוי שירות ה-ChatGPT Plus של OpneAI בתשלום חודשי של 20 דולר.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים