גוגל תאפשר להשתמש במכשירי אנדרואיד כמצלמות רכב (דיוח)

Google Pixel 7 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Google Pixel 7 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

גוגל (Google) צפויה לאפשר לחלק מהמשתמשים להפוך את מכשיר האנדרואיד שלהם למצלמת רכב (Dash Cam), כך עולה מגרסה מוקדמת של אפליקציית ה-Personal Safety (“בטיחות אישית”) של גוגל שהועלתה בטעות לחנות ה-Play Store וחשפה את הפיצ’ר החדש.

במידה ואתם נהגים, סביר להניח שאחד הדברים המוקדמים ביותר שרכשתם לאחר הרכב עצמו הוא מצלמת רכב שתאפשר לכם להקליט ולתעד את הנסיעה במקרה של פגיעה ברכב או תאונה, כאשר היא מורידה את הצורך בוויכוח “מי אשם”, שכן הכל מתועד במצלמה.

מלבד האפשרות לרכוש מצלמת רכב יעודית, קיימות כיום לא מעט אפליקציות המאפשרות להפוך את המכשיר הסלולרי למצלמת רכב לכל דבר, ועכשיו נראה כי גוגל תשלב פיצ’ר מצלמת רכב באפליקציית ה-Personal Safety הזמינה במכשירי הפיקסל ובמכשירים נוספים, דוגמת ה-Nothing Phone (1), לצד פיצ’רי בטיחות אחרים כמו זיהוי תאונות, שיתוף מידע בחירום ועוד.

האפשרות להפוך את מצלמת הטלפון למצלמת רכב אותרה לאחר שמישהו בגוגל העלה לחנות בטעות את גרסת 2023.04.27.532191641.8-dogfood של אפליקציית ה-Personal Safety, כשגרסאות dogfood מיועדות בעיקר לבדיקות פנים על ידי המפתח.

פיצ'ר מצלמת הרכב באפליקציית Personal Safety (מקור 9to5google)
פיצ’ר מצלמת הרכב באפליקציית Personal Safety (מקור 9to5google)

בגרסת האפליקציה החדשה ניתן לראות את האפשרות להפעלת המכשיר כמצלמת דרך (Dashcam), כך שהמשתמש יוכל להקליט סרטון וידאו של הנסיעה באורך מקסימלי של עד 24 שעות עם אפשרות להקלטת השמע ברכב. הוידאו ימחק באופן אוטומטי לאחר 3 ימים ויתפוס נפח של כ~30MB לדקה.

פיצ’ר מעניין למדי שמגיע באפליקציה הוא זיהוי Bluetooth להפעלת מצב מצלמת הרכב, דבר שיאפשר להפעיל אותה באופן אוטומטי עם זיהוי מערכת השמע ברכב לדוגמה.

מאחר שמדובר בגרסת Dogfood מוקדמת של אפליקציית ה-Personal Safety, קשה לדעת מתי גוגל תפיץ אותה בצורה רחבה למשתמשים בעלי מכשיר תואם לאפליקציה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים