אנבידיה מציגה את Israel-1: מחשב על ישראלי בתחום הבינה המלאכותית

מחשב על HGX (מקור אנבידיה) מחשב על HGX (מקור אנבידיה)

אנבידיה (Nvidia) הכריזה במהלך תערכות Computex המתקיימת בימים אלו על Israel-1, מחשב העל החדש והחזק ביותר בישראל, שנכנס גם לרשימת עשרת מחשבי העל החזקים בעולם, המיועד לחישובי בינה מלאכותית ומבוסס על פלטפורמת Spectrum-X החדשה של החברה.

תחום הבינה המלאכותית דורש מחברות שימוש בעוצמת מחשוב הולכת וגוברת מדור לדור, דבר שהניע את אנבידיה לייצר פתרון מחשוב על יעודי לתחום הבינה המלאכותית בדמות פלטפורמת ה-Spectrum-X, שנועדה להפחית את זמני ההרצה של מודלי בינה מלאכותית יוצרת (Generative AI).

מחשב העל Israel-1 המבוסס על הפלטפורמה החדשה יציע ביצועי AI של עד 8 אקסה-פלופס (Exaflops) ויותר מ-135 פטהפלופס (Petaflops) במשימות רגילות.

בצד הטכני יותר של ה-Israel-1, מחשב העל החדש ישלב בתוכו 256 מערכות HGX H100 של חברת Dell, שיכללו ביחד 2048 מעבדים גרפיים מסוג NVIDIA H100 80GB, נתון המתורגם ל-34 מיליון ליבות CUDA ולמעלה ממיליון ליבות Tensor מהדור הרביעי.

חלק מעניין במפרט מחשב העל הוא השימוש ב-2,560 מעבדי BlueField-3 DPU ו-80 מתגי Spectrum-4 שפותחו בישראל.

גלעד שיינר, סגן-נשיא בכיר למחשוב על ותקשורת באנבידיה, מסר:

בינה מלאכותית היא הכוח הטכנולוגי החשוב ביותר בחיינו, ו-NVIDIA מחויבת לשמירה על ההובלה שלה בחזית ה-AI, Israel-1 מייצג השקעה עצומה עבור אנבידיה, שתאפשר לנו להניע חדשנות בישראל ובעולם כולו.

מחשב העל החדש, Israel-1, ששוויו מוערך במאות מיליוני דולרים, צפוי להיכנס לשימוש ראשוני עד סוף השנה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים