אנבידיה מציגה מגוון טכנולוגיות חדשות בכנס GTC 2022

שרתי ה-H100 (מקור אנבידיה) שרתי ה-H100 (מקור אנבידיה)

חברת אנבידיה (nvidia) הכריזה על מגוון טכנולוגיות חדשות במהלך כנס ה-GTC 2022 (ר”ת GPU Technology Conference) שנערך היום (ג’ 22.3), בהן ארכיטקטורת הכרטיסים הגרפיים החדשה NVIDIA Hopper, המפעילה את דור שרתי ה-DGX הבא הנמצא בשימוש גם במחשב העל NVIDIA Eos, מחשב העל AI החזק ביותר בעולם.

בנוסף, החברה הציגה את מעבד ה-Grace CPU Superchip מבוסס ה-ARM החדש שלה, את פלטפורמת כלי הרכב האוטונומיים DRIVE Hyperion 9 ועוד.

ארכיטקטורת ה-Hopper החדשה של אנבידיה נקראת על שם גרייס הופר (Grace Hopper), אחת מחלוצות עולם המחשוב המודרני בארה”ב.

המאיץ הגרפי H100

היא נועדה להחליף את ארכיטקטורת ה-Ampere, בה החברה משתמשת כחלק ממאיץ ה-H100 המגיע בייצור ה-4nm של חברת TSMC ומשלב לא פחות מ-80 מיליארד טרנזיסטורים, כאשר הוא משלב תמיכה ב-PCIe 5.0 ובזכרונות HBM3.

ליבת ה-H100 החדשה המבוססת על ארכיטקטורת ה-Hopper (מקור אנבידיה)
ליבת ה-H100 החדשה המבוססת על ארכיטקטורת ה-Hopper (מקור אנבידיה)

מאיצי ה-H100 משלבים אוסף טכנולוגיות הכולל בין השאר את ה-Transformer Engine, מנוע בחירת שפה המשמש ללימוד מכונה ומציע ביצועים גבוהים עד פי 6 בהשוואה לדורות הקודמים.

טכנולוגיה נוספת שמגיעה בדור השני שלה היא ה-Secure Multi-Instance GPU, המאפשרת “לפצל” כל מאיץ גרפי ל-7 חלקים נפרדים, כשבנוסף מציגה החברה את טכנולוגיית ה-Confidential Computing או “מחשוב חסוי”, אשר לראשונה בעולם מוסיפה שכבת הגנה לחישובי AI.

לפי אנבידיה, 20 מאיצי H100 יכולים לספק כוח עיבוד השקול לתעבורת האינטרנט העולמית כולה.

שרתי DGX H100

בדומה לדורות הקודמים, מאיצי ה-H100 הגרפיים החדשים ישולבו בשרתי ה-DGX H100, הדור הרביעי של שרתי ה-DGX מבית אנבידיה, שיציעו ביצועי AI של 32 פטהפלופס (petaflops) בדיוק FP8, פי 6 מדור שרתי ה-DGX הקודמים של החברה.

שרתי ה-DGX החדשים ישלבו ביחד שמונה מאיצי H100, יחד עם צמד מעבדי BlueField 3 DPU (ר”ת data processing unit) ושמונה חיבורי תקשורת InfiniBand מסוג ConnectX-7 המציעים קצב העברת מידע של 400Gb/s.

מחשב העל Nvidia Eos

חברת אנבידיה אף הכריזה על ה-NVIDIA Eos, מחשב העל המהיר בעולם בתחום הבינה המלאכותית AI, המגיע בתצורת SuperPOD ומשלב בתוכו 576 מערכות DGX H100 חדשות או 4608 מאיצי H100 בסה”כ.

יחד, הם מספקים עוצמת עיבוד של 18.4 אקסהפלופס (exaflops) בחישובי AI, פי 4 ממחשב העל היפני פוגקו (Fugaku), הנחשב למהיר ביותר בעולם עד היום, כאשר בחישובים רגילים יציע ה-Eos ביצועים של 275 פטהפלופס (petaflops).

Grace CPU Superchip

בנוסף למאיצי ה-H100 מבוססי ארכיטקטורת ה-Hopper, אנבידיה הציגה גם את דור ההמשך למעבד ה-Grace מבוסס ה-ARM בדמות ה-Grace CPU Superchip.

מדובר במעבד ה-ARM החדש של החברה, המתבסס על ארכיטקטורת ה-ARM Neoverse ומגיע עם 144 ליבות ARM ורוחב פס זיכרון של 1TB/s המספק ביצועים של 740 נקודות במבחן ה-SPECrate 2017, פי 1.5 מהמעבד של מחשב ה-DGX A100 הקודם של החברה, ועם צריכה של 500W בלבד.

מעבד ה-Grace CPU Superchip החדש מורכב למעשה מצמד מעבדים נפרדים המחוברים ביניהם עם טכנולוגיית ה-NVLink C2C (ר”ת Chip to Chip), המאפשרת חיבור לא רק בין מעבדי ה-CPU, אלא גם GPU ו-DFU של החברה, עם רוחב פס 900GB/s, יעילות אנרגטית הגבוהה פי 25 וחיסכון בשטח של פי 90 לעומת חיבור PCIe 5.0.

החברה אף תפתח את טכנולוגיית ה-NVLink לשימוש על ידי חברות צד ג’ לתאימות גבוהה עוד יותר.

מעבד ה-Grace Superchip (מקור אנבידיה)
מעבד ה-Grace Superchip (מקור אנבידיה)

Omniverse

בתחום האומניברס (Omniverse), טכנולוגיית העולם הוירטואלי של אנבידיה, החברה הכריזה על שירות ה-Omniverse Cloud, שירות ענן שיאפשר ליוצרים, מעצבים, אמנים ומשתמשים אחרים לשתף פעולה יחדיו על גבי פלטפורמת האומניברס של החברה באופן מקוון.

בנוסף, הציגה אנבידיה מערכת מחשוב יעודית לאומניברס, ה-NVIDIA OVX, אשר מבוססת על 8 מעבדים גרפיים מסוג NVIDIA A40 ומיועדת ליצירה והרצת סימולציות של “תאומים דיגיטליים” בקנה מידה גדול במיוחד ברמה של בניינים, ערים ואפילו כדור הארץ עצמו.

שירות ה-Omniverse Cloud (מקור אנבידיה)
שירות ה-Omniverse Cloud (מקור אנבידיה)

DRIVE Hyperion 9

בתחום הרכבים האוטונומיים, אנבידיה הציגה את מערכת ה-DRIVE Hyperion 9, גרסת ההמשך לפלטפורמת ה-Hyperion 8 הקודמת של החברה המבוססת על צמד שבבי DRIVE Atlan ומיועדת בעבור מערכות נהיגה אוטונומיות ברמה L4.

המערכת החדשה תומכת ביותר חיישנים מהדור הקודם עם 14 מצלמות, 9 רדארים, 3 חיישני LiDAR ו-20 חיישנים אולטרה סוניים חיצוניים, זאת בנוסף ל-3 מצלמות ורדאר לניטור פנים הרכב.

לפי החברה, פלטפורמת ה-Hyperion 9 צפויה להגיע לרכבים ב-2026.

פלטפורמת DRIVE Hyperion 9 (מקור אנבידיה)
פלטפורמת DRIVE Hyperion 9 (מקור אנבידיה)

אלו רק חלק מהפיתוחים הרבים אותם הציגה אנבידיה במהלך אירוע הפתיחה של כנס ה-GTC, וניתן לצפות באירוע המלא למידע נוסף:


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים