הכירו את Grace – מעבד ה-ARM הראשון של אנבידיה לשרתים

מעבד ה-Grace (מקור אנבידיה)

אנבידיה (Nvidia) חשפה בכנס ה-GTC 2021 (ר”ת GPU Technology Conference) המקוון שנפתח היום (ב’, 12.4) את ה-Grace, מעבד ה-ARM הראשון של החברה המיועד למרכזי נתונים ומחשבי על HPC (ר”ת High Performance Computing) כמעבד יעודי לחישובי AI, הצפוי להציע שיפור ביצועים של עד פי 10 באימון מודלי AI ענקיים לעומת הטכנולוגיה הקיימת כיום, כאשר הוא יהיה זמין בשוק במהלך 2021.

מעבד ה-Grace החדש, הקרוי על שמה של חלוצת המחשוב האמריקאית גרייס הופר (Grace Hopper), מגיע כחלק משינוי משמעותי בחברה עם אימוץ הטכנולוגייה של ARM, אשר על רכישתה הודיעה אנבידיה ב-2020. המעבד יכלול גם שיתוף פעולה עם אמזון בתחום שרתי ה-ARM מבוססי ה-Graviton2, ויוסיף לשרתיה של אמזון את המאיצים הגרפיים (GPU) של החברה.

המעבד החדש צפוי לתת מענה למשימות דוגמת עיבוד שפה טבעית, מערכות המלצה ומחשוב על מבוסס בינה מלאכותית (AI Supercomputing), כחלק מהצורך הגובר בביצועים משופרים לאור הגידול האקספוננציאלי של מודלי הבינה המלאכותית המכילים כיום מיליארדי פרמטרים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

השימוש ב-Grace במקום מעבדי x86 קיימים מאפשר ל-NVidia לנצל את טכנולוגיית ה-NVLink שלה להעברת מידע בקצב גבוה במיוחד של 900GB/s עם מעבדי ה-GPU של החברה, שיפור של פי 30 לעומת הטכנולוגיה הקיימת כיום בנוסף לשיפורי מהירות נוספים.

ביצועי מעבד ה-Grace (מקור אנבידיה)

ג’נסן וואנג, מנכ”ל ומייסד אנבידיה, מסר:

הבינה המלאכותית ומדעי הנתונים מותחים את ארכיטקטורת המחשבים הקיימת כיום מעבר לקצה גבולותיה – באמצעות עיבוד של כמויות בלתי ניתנות להבנה של נתונים. באמצעות השימוש במודל רישיון השימוש בקניין הרוחני של Arm, אנבידיה פיתחה את Grace – מעבד (CPU) שעוצב במיוחד עבור חישובי בינה מלאכותית תובעניים ו-HPC. בשילוב עם ה-GPU וה-DPU של אנבידיה, Grace מספק לנו את הצלע השלישית בטכנולוגיות המחשוב, ומעניק את היכולת לתכנן מחדש את מרכזי הנתונים לביצועי AI מתקדמים. NVIDIA היא עכשיו חברת שלושת השבבים.

BlueField 3 DPU

בנוסף למעבד ה-Grace, אנבידיה הכריזה גם על הדור הבא של מעבד ה-DPU (ר”ת data processing unit) היעודי שלה למרכזי נתונים. הוא מחליף את מעבד ה-BlueField 2 DPU ופותח על ידי NVidia בשיתוף פעולה עם מרכז הפיתוח הישראלי של החברה, לשעבר מלאנוקס (Mellanox) הישראלית.

ה-BlueField 3 מכפיל את כמות ליבות ה-ARM שלו לעומת הדור הקודם, מגיע עם 16 ליבות Cortex-A78 ומציע שיפור ביצועים של עד פי 10 לעומת הדור הקודם, עם האצה של עד פי 4 בביצועי קריפטוגרפיה. מעבד ה-DPU החדש יהיה הראשון שיציע קצב העברת נתונים של 400Gbp/s, פי 2 לעומת הדור הקיים, וישתמש בחיבור ה-PCIe 5.0 החדש ביותר.

שבב ה-BlueField 3 DPU (מקור אנבידיה)

ג’נסן וואנג, מנכ”ל ומייסד אנבידיה, מסר:

מחשוב ענן מודרני בסביבת הייפרסקייל (Hyperscale) מקדמים את הארכיטקטורה הבסיס החדשה עבור מרכזי נתונים. ישנו צורך בסוג חדש של מעבד, המתוכנן לעיבוד תוכנת תשתיות מרכזי נתונים, זאת על מנת להפחית בעומסים ולהאיץ את העומס המחשובי העצום הדרוש עבור וירטואליזציה, תקשורת נתונים, אחסון, אבטחה ושירותי AI מבוססי ענן אחרים. הגיעה השעה ל-BlueField DPU.

בעוד מעבד ה-Grace החדש של אנבידה צפוי להגיע לשוק בתחילת 2023, ה-BlueField 3 DPU צפוי להיות זמין קודם לכן, עם זמינות לבדיקות החל מהרבעון הראשון של 2022.

מעבד ה-Grace החדש של אנבידיה מאפשר לחברה לספק מענה מלא לתחום מחשבי העל והשרתים, כאשר היא מציעה לא רק מעבדי GPU גרפיים ומעבדי DPU יעודיים, אלא מעכשיו גם את המעבד (CPU) החדש שלה שיתבסס על הטכנולוגיה של ARM.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים