עוברים לעולם הוירטואלי: אנבידיה מציגה מגוון טכנולוגיות חדשות בכנס GTC 2021

האווטר האינטרקטיבי של ג’נסן וואנג (מקור אנבידיה)

במהלך GTC 2021 (ר”ת GPU Technology Conference), כנס הטכנולוגיה והבינה המלאכותית השנתי של אנבידיה, הכריזה היום (ג’ 9.11) החברה על מגוון טכנולוגיות שונות, בהן הדור הבא של פלטפורמת ה-Omniverse הכוללת אווטרים וירטואליים, “תאומים דיגיטליים” ועוד, יחד עם פלטפורמת הנהיגה האוטונומית DRIVE Hyperion 8, פלטפורמת התקשורת NVIDIA Quantum-2 לשרתים, מחשב ה-Jetson AGX Orin הזעיר ועוד.

אחד השדרוגים הגדולים עליהם הכריזה אנבידיה בכנס ה-GTC 2021 הנוכחי הוא זה שיגיע לפלטפורמת ה-Omniverse שהוצגה לראשונה בכנס ה-GTC 2020 הקודם של החברה. מדובר בעולם וירטואלי בעל יכולות מתקדמות במיוחד, אשר מקבל הפעם שדרוגים נוספים ומציע אקוסיסטם שלם עם יכולות מגוונות.

בין השדרוגים ב-Omniverse אפשר למצוא את ה-Omniverse Avatar, פלטפורמת אווטארים אינטראקטיבית מבוססת בינה מלאכותית, המשלבת את מגוון הטכנולוגיות של אנבידיה, בהן זיהוי שפה טבעית וראייה ממוחשבת, על מנת לייצא אווטאר שיוכל לנהל שיחה בצורה טבעית עם אנשים ולשמש במגוון תחומים, החל מגיימינג ועד שירות לקוחות. במסגרת זו הציגה החברה את פרויקט Tokkio, המשלב את פלטפורמת Maxine, ומאפשר ליצור אווטאר עימו ניתן לדבר ולנהל שיחה או לבצע הזמנות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

ג’נסן וואנג, מנכ”ל ומייסד אנבידיה, אמר:

עידן העוזרים הוירטואליים החכמים הגיע. פלטפורמת Omniverse Avatar משלבת את טכנולוגיות הגרפיקה, הסימולציה והבינה המלאכותית של אנבידיה לטובת יצירתו של אחד מיישומי ה-Real-Time המורכבים ביותר שאיי פעם נוצרו. אפשרויות השימוש בעוזרים וירטואליים ורובוטים אינטראקטיביים מדהימות ומרחיקות לכת.

עם זאת, היכולות של ה-Omniverse גדולות הרבה יותר, כאשר החברה הציגה גם את ה-Omniverse Replicator, פתרון חדש לאימון מערכות בינה מלאכותיות המבוסס על מידע סינטטי המיועד לדמות את העולם האמיתי ברמה גבוהה מאוד.

שני השימושים הראשונים של טכנולוגיית ה-Replicator יגיעו דרך ה-NVIDIA DRIVE Sim לאימון כלי רכב אוטונומיים במגוון תרחישים, בהם כאלה שאי אפשר לדמות בעולם האמיתי, ו-NVIDIA Isaac Sim המיועד לדמות עולם לאימון בינה מלאכותית בעבור רובוטים.

היכולת של ה-Omniverse אינה נגמרת רק בשימושים אלו ומגיעה גם בדמות של ה-Digital Twins או “תאומים דיגיטליים”, המאפשרת ליצור עותק וירטואלי הזהה לחלוטין לדמותנו בעולם האמיתי. התאום הדיגיטלי מאפשר לבדוק מגוון תרחישים, כשדוגמה אחת לכך היא התמודדות עם שריפות בעיר או כדרך לבחון היכן למקם אנטנות בזמן פריסת רשת דור 5 ברחבי העיר, עם התחשבות במבנים, צמחיה ועוד, כל זאת על ידי יצירת סימולציה וירטואלית.

ראו ההדגמה לעיר הוירטואלית בוידאו:

בתחום הרכבים האוטונומיים, אנבידיה הציגה את מערכת ה-DRIVE Hyperion 8, פלטפורמת הרכבים האוטונומיים החדשה והמודולרית, המאפשרת ליצרנים ליצור רכב אוטונומי בצורה פשוטה יותר לנהיגה ולחניה, כאשר היא משלבת 12 מצלמות, 9 רדארים, 12 מערכות אולטרהסוניות וחיישן LiDAR קדמי, יחד עם 2 מחשבי DRIVE Orion של החברה.

בתחום מחשוב העל והשרתים, החברה הציגה את פלטפורמת ה-NVIDIA Quantum-2, שפותחה על ידי מעבדות אנבידיה בישראל. הפלטפורמה מגיעה כדור הבא של פלטפורמת הרשת InfiniBand של מלאנוקס (Mellanox), הנמצאת כיום בבעלותה של אנבידיה.

הפלטפורמה החדשה נועדה לתקשורת בין שרתים ומאפשרת העברת נתונים בקצב של עד 400Gbps. היא משלבת צמד סוויצ’ים מסוג Quantum-2 עם מתאמי הרשת ConnectX-7 ומעבדי ה-DPU האחרונים של החברה מסוג BlueField 3. השימוש בפלטפורמה החדשה במרכזי נתונים צפוי להציג חיסכון בצריכת החשמל של עד 7% לצד ביצועים משופרים עד פי 3.

גלעד שיינר, סגן נשיא בכיר למחשוב על ותקשורת ב-NVIDIA, אמר:

הדרישות של מרכזי מחשוב העל והענן הציבורי מתחילות להתמזג. הם חייבים לספק את הביצועים הטובים ביותר שניתן להשיג לטובת הדור הבא של מחשוב העל, הבינה המלאכותית ואתגרי ה-Data Analytics’, תוך בידוד של עומסי העבודה באופן מאובטח והתאמה לדרישות המשתמשים השונים. החזון של מרכזי הנתונים המודרניים הופך לאמיתי בזכות NVIDIA Quantum-2 InfiniBand.

פלטפורמת ה-NVIDIA Quantum-2 (מקור אנבידיה)

לבסוף, אנבידיה הכריזה גם על ה-Jetson AGX Orin, מחשב ARM זעיר מסדרת ה-Jetson של החברה, אשר נועד לספק “עוצמה של מחשב על” לשימושי בינה מלאכותית במחשב בגודל כף יד, המספק ביצועים גבוהים עד פי 6 בהשוואה ל-Jetson AGX Xavier.

הדגם החדש מגיע עם 12 ליבות Cortex-A78AE וליבת Ampere גרפית בעלת 2048 ליבות CUDA ו-64 ליבות Tensor לביצועי AI של 200TOPS ב-INT8, כאשר בנוסף הוא מגיע עם 32GB זיכרון LPDDR5 יחד עם 64GB אחסון eMMC וצריכה של 15W עד 50W. המחשב יהיה זמין במהלך הרבעון הראשון של 2022.

מחשב Jetson AGX Orin (מקור אנבידיה)

אלו רק חלק מהפיתוחים הרבים אותם הציגה אנבידיה במהלך אירוע הפתיחה של כנס ה-GTC, וניתן לצפות באירוע המלא למידע נוסף:

 

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים